Facebook Google+ Twitter

Kościół gotycki w Przecznie

Przeczno jest małą miejscowością położoną kilkanaście kilometrów od Torunia. Znajduje się tutaj bardzo ciekawy gotycki kościół, który Krzyżacy wybudowali około 1300 roku.

1 z 10 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Kryzys po rozbiciu dzielnicowym poważnie osłabił Polskę i w XIII wieku wykorzystali to Krzyżacy. Fot. Marek Wiśniewski
Kryzys po rozbiciu dzielnicowym poważnie osłabił Polskę i w XIII wieku wykorzystali to Krzyżacy. Fot. Marek Wiśniewski

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

Panie Marku, bez legitymacji prasowej ma Pan rację, to jest czasami po prostu nie warto. Tu może bym załatwił w Toruniu w kurii, bo też właśnie w Chełmży w kościele wyjaśniło się, że robić zdjęcia to może i można, ale publikować nie wolno nigdzie. Wie Pan, my tu prowadzimy działalność niedochodową, ale myślę, że należy uszanować wolę właścicieli majątku....:) no i wnętrza często nie są średniowieczne, tylko z późniejszego okresu:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gotycki kościół w Przecznie wygląda imponująco i chwała wszystkim, którzy o niego dbają!
Ja z kolei lubię urodę stareńkich budynków wiejskich (oraz podmiejskich) zachowujących styl architektoniczny danego regionu. Przy ich fotografowaniu również mnie nie raz "ganiają" ich rezydenci, a moi bliscy pytają:
- Po co kopiesz się z koniem?
- By choć na fotografii zachować tak szybko znikające regionalne perełki...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Z podobnych powodów i odczuć przeszedł mi zapał do dalszego dokumentowania niszczejących zabytków Łodzi. Parę razy zostałem "pogoniony" przez władców danego terenu, więc przy braku legitymacji, przestałem kopać się z koniem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Barbaro, a w środku to trzeba mieć pozwolenie od kurii, wie Pani? Ja nie czuję ani potrzeby, ani obecnie ochoty żeby to załatwiać. :) Nie wolno tak sobie wchodzić do kościoła, robić zdjęcia i potem bez niczyjej zgody ich publikować.... Moje zainteresowania są związane jedynie z architekturą zewnętrzną. Jakiś czas temu właśnie w trakcie robienia tej galerii po raz pierwszy spotkałem się pierwszy raz z tym zagadnieniem. Na tych terenach zgodę na publikację fotografii wnętrz kościołów trzeba załatwić w Toruniu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w środku ? pięnky ten kościółek z historią. Bark mi zdjęć z wnętrza. Może był zamknięty?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.