Facebook Google+ Twitter

Kościół katolicki a patriotyzm polski

O katolicyzmie, czy się to komuś podoba czy nie - rozmawiać musimy. Choćby z tej racji, że pewna grupka wierzących chce ich dogmatykę, punkt widzenia na to czy na tamto, narzucić wszystkim. Musimy więc zbadać, czy katolicyzm jest korzystny.

Na jednej z niezależnych list dyskusyjnych toczyła się niedawno gorąca dyskusja na temat: "Wiara katolicka a polski patriotyzm."

Wydaje się, że poruszono tam bardzo istotna sprawę, przed którą nie uciekniemy, a która wywołuje niezwykle emocje w naszym społeczeństwie. Z okazji beatyfikacji Jana Pawła II pisałem na ten temat w artykule pt. "Czy Polacy są narodem wybranym nr 2?" i nie chciałbym się powtarzać, ale warto tutaj przypomnieć słowa Chrystusa tym, którzy chcą go powołać na króla Polski, ze "królestwo moje nie jest z tego świata." Cóż można jeszcze do tego dodać? Czy przez tych ultra-katolików przemawia wiara, czy wręcz przeciwnie, ignorancja religijna i brak wiedzy na temat podstaw naszej wiary?

Chyba to prof. Marek Glogoczowski zarzucał Janowi Pawłowi II, że jego słowa "Niech zstąpi Duch i odmieni oblicze tej ziemi" zrealizowały się w postaci "komercjalizacji" naszego kraju. Los okrutnie zakpił sobie z Polaków, bo ten duch zstępował u nas pod zwierzchnictwem komunistycznych służb specjalnych, które współpracowały z wywiadami obcych mocarstw (USA, Rosja, Izrael, Niemcy), które były szczególnie zainteresowane w kontrolowaniu tego procesu, jaki zachodził w Środkowej Europie. 40-milionowy kraj w centrum Europy był zbyt ważny w polityce mocarstw światowych, aby zostawić go samemu sobie.

Wielbiąc Jana Pawła II, jako "papieża Polaka" widzieliśmy w nim prawie króla Polski a zapominaliśmy, że był on przede wszystkim głową światowego Kościoła katolickiego oraz wielkim politykiem Zachodu. Był nim kiedy spotykał się z Henry Kissingerem i Zbigniewem Brzezińskim oraz gościł w żydowskiej loży B'nai Brith. Nieprzypadkowo chyba Bank Watykański brał aktywny udział w dostarczaniu finansowej pomocy doradcom Solidarności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

zz
  • zz
  • 07.10.2011 21:34

,
WYNIKI WYBORÓW: PIS-55%, PO-18%, PSL-5,0%, SLD-4,5%, PNJ-0,5% , POligłup -0,3%.- J.KACZYŃSKI PREMIEREM.TYLKO J. KACZYŃSKI i PIS - Ludzie mówią i piszą : DZIĘKUJEMY POboszewi-czerwoną kartką -piroman traci nerwy, tupie,wykazuje agresję,destabilizuje,lekceważy,skandalicznie się zachowuje, grozi...? Zagłosujmy TYLKO na J.KACZYŃSKIEGO i PIS,aby mógł SAMODZIELNIE rządzić UCZCIWIE POLSKĄ -skończmy z tym (NIE)rządem . Nie dajmy się OTUMANIANIU,MATACZENIU,KŁAMSTWOM,DEZINFORMOWANIU,DESTRUKCJI,HIPOKRYZJI, ... pseudo : partiom,mediom, zapraszanym do TV klakierom POligłupów,... - POligłupowali? Dalsze rządy PO,PSL to DALSZE SZYBKIE ZADŁUŻANIE POLSKI - tylko w ciągu 4 lat rządów Tuska DŁUG WZRÓSŁ o KOLEJNE 400 mld. ZŁ(wielu prof. ekonomi mówi,że może być ZNACZNIE większy) ,a jak przetrwonią : WSZYSTKIE pieniądze z OFE (przeznaczone na przyszłe emerytury) i pieniądze z UE to OKAŻE SIĘ,że jesteśmy WIĘKSZYM BANKRUTEM niż GRECJA.Kosztem ZANIŻANIA BUDZETU ZWIĘKSZAJĄ DŁUG POLSKI. Trzeba zmiany rządu na PIS, aby SPOŁECZEŃSTWO dowiedziało się jaka jest naprawdę WIELKOŚĆ zadłużenia BUDZETU i DŁUGU PUBLICZNEGO. Czemu dziennikarze nie pytają premiera i prezydenta o UZASADNIENIE SĄDU w sprawie OFE? oraz zmiast dyskutować o gospodarce to SZUKAJĄ TEMATY ZASTĘPCZE -jak tylko ZDYSKREDYTOWAĆ, PONIŻYĆ,OPLUĆ premiera J.KACZYŃSKIEGO i wyborców PIS.studenci plotkują- insynuacje,kłamstwa,cynizm,hipokryzja,destrukcja,agresja,mataczenie,naditerp retacja, ... -słów przez :Tuska,Sikorskiego ... totalna głupota podpisania i wysłania listu do Merkel przez : byłych ministrów :Bartoszewskiego,Olechowskiego,Cimoszewicza,... -czy postradali rozum?,chcą WOJENKI z Niemcami?, ... , - szkodzą POLSKIEJ RACJI STANU.Piromani?,POligłupy?, ...???? -dość mamy dzielenia POLAKÓW,wojenek,hipokryzji, ... -PObolszewi?Chcemy dobrych i mądrych stosunków z NIEMCAMI i ROSJĄ - nie głosujmy na nich.Tózkobus pod nadzorem policji-zatrzymania,... -przypomina to trochę STAN WOJENNY jaruzela.

"Sytuacja jaka powstała w mediach, jest łudząco podobna do tej sprzed kilkudziesięciu lat. Oficjalna propaganda działała święcie przekonana, że to co powtarza utrwali się i nastawi przekonania odbiorców.Jak taki szereg nazwisk szanowanych publicystów dał się uwikłać przez brudny aparat przemocy na słowa i obrazy uczestnicząc w nagonkach, propagandowych akademiach, jednostronnych dyskusjach bez poważnych adwersarzy? Czy są to beneficjenci "systemu"? Nie jest to signum temporis?"

Oddajmy głos na PIS i to zawsze na 1 miejsce na liście PIS-u,aby Tusk nie pełnił 2 kadencji-nowy wymysł POligłupów-"oddajcie głos nieważny" -tak jak kiedyś PObolszewia głosiła hasło-"zabierz babci dowód ".

,

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.