Facebook Google+ Twitter

Kościół katolicki nie ma nic przeciwko żywności GMO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-03-29 11:32

Kościół katolicki nie ma nic przeciwko żywności genetycznie modyfikowanej. W tym duchu wypowiadali się przedstawiciele Watykanu biorący udział w poświęconej tej kwestii konferencji, zorganizowanej przez jeden ze związków włoskich rolników na Sycylii.

Watykan reprezentowali kanclerz Papieskiej Akademii Nauk biskup Marcelo Sanchez Sorondo i dziekan wydziału bioetyki Uniwersytetu Regina Apostolorum ksiądz Gonzalo Miranda. Biskup Sanchez Sorondo zwrócił uwagę, że w czasie niedawnej wizyty w Afryce Benedykt XVI nie wypowiedział się przeciwko żywności genetycznie modyfikowanej. Dodał, że rolnictwo powinno być otwarte na nowe techniki upraw, szczególnie w krajach rozwijających się. Ksiądz Miranda stwierdził, że nie ma sensu bezkrytyczne popieranie bądź odrzucanie takiej żywności, należałoby natomiast uczciwie rozważyć wszystkie "za" i "przeciw".

Biorąca udział w dyskusji laureatka nagrody Nobla w dziedzinie medycyny Rita Levi Montalcini, która jest członkiem watykańskiej Akademii Nauk, oświadczyła, że sprzeciw wobec żywności genetycznie modyfikowanej jest przejawem zabobonu, z którym należałoby walczyć.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.