Facebook Google+ Twitter

Kościół o Paradzie Równości

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-08 11:38

Każdy powinien trwać w swym powołaniu. Nawoływał do tego ksiądz Walenty Królak podczas kazania wygłoszonego w czasie mszy świętej, transmitowanej przez Program Pierwszy Polskiego Radia.

Kaznodzieja mówił, że trzeba trwać zarówno w powołaniu kapłańskim czy zakonnym, jak i małżeńskim. Ksiądz Walenty Królak zauważył, że wczoraj w Warszawie odbywały się święcenia kapłańskie, w wielu kościołach zawierano związki małżeńskie, a jednocześnie na ulicach stolicy odbywała się Parada Równości. Jej uczestnicy manifestowali sprzeciw wobec homofobii i dyskryminacji środowisk gejowskich.

Kaznodzieja powiedział, że młodych ludzi zwodzi się, iż w ten sposób znajdą szczęście - odchodząc od Boga, jego przykazań i moralności. "Młodych zwodzi się, że zachowają wieczną młodość i będą wiecznie używali swojej pożądliwości. Mamy do czynienia z jakimś pomieszaniem" - powiedział ksiądz Walenty Królak.

We wczorajszej paradzie równości wzięło udział kilka tysięcy osób. Tradycyjnie, przeciwnicy środowisk gejowskich zorganizowali kontrdemonstrację. Kilkadziesiąt osób głośno wyrażało niechęć wobec uczestników parady.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.