Facebook Google+ Twitter

Kościół online

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2009-03-23 14:34

Kościół od wieków głosi dobrą nowinę. Niegdyś poprzez apostołów, dziś również wirtualnie – otwierając się na zdobycze cywilizacji szukając w nich wciąż nowych kanałów komunikacji. Wszystko po to, aby lepiej docierać do wiernych.

 / Fot. ScreenKościół dostrzega możliwości jakie stwarza internet. Jednym z dotychczas najpopularniejszych serwisów chrześcijańskich jest Opoka.org.pl. Będący kompendium wiedzy portal, przyciąga kilkaset tysięcy unikalnych użytkowników miesięcznie. Nieco za nim plasują się Adonai.pl oraz Wiara.pl. Duchowy.pl uruchomił pierwszą w Polsce wyszukiwarkę rekolekcji.

Fundacja „Opoka” wraz z siecią telefonii komórkowej Plus stworzyła również wirtualną mapę pielgrzymek. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii opracowano system lokalizacji grup pielgrzymkowych. Powstała e-Lista Pielgrzymów, którzy w czasie pielgrzymowania mogli robić aparatami fotograficznymi w swoich telefonach komórkowych zdjęcia i wysyłać je do Pielgrzymkowej Galerii MMS-ów.

 / Fot. ScreenNiegdyś zapisywane w zeszytach teraz dostępne on-line są spisy godzin odprawiania mszy świętych w każdym kościele w Polsce. Serwis Wiara.pl, oprócz dostarczania wiedzy na temat wiary, proponuje zakładkę rozrywka, którą przyciąga również ludzi niezwiązanych z Kościołem. Katolik.pl oferuje dwa rodzaje forum. Pierwsze, gdzie toczą się dyskusje na określone tematy. Oraz drugie przeznaczone do zadawania konkretnych pytań i szukania informacji.

 / Fot. ScreenCztery lata po śmierci Jana Pawła II, kardynał Stanisław Dziwisz otwiera portal społecznościowy Franciszkanska3.pl, którego wirtualny adres pokrywa się z istniejącym w Krakowie Oknem Papieskim. Dzięki wykorzystaniu nowych mediów katolicy łatwiej zintegrują się, dodatkowo otrzymując odpowiedzi na pytania dla nich niezwykle ważne. Maksymalnie interaktywne rozwiązania, jak czaty, filmy i audycje, pomagają docierać do szerokiego kręgu młodzieży, również tej zagrożonej odejściem od wiary i szukającej swojego miejsca.

Fotka.pl? Nie do końca, jednak nie mniej popularny portal Przeznaczeni.pl służyć ma przede wszystkim odnalezieniu swojej drugiej połówki, wyznającej te same zasady co my. Głównym założeniem Przeznaczeni.pl jest kojarzenie w pary ludzi, którzy wyznają wartości chrześcijańskie. Portal nie zapewnia anonimowości, trzeba logować się prawdziwym imieniem, a wcześniej wnieść opłatę za korzystanie z serwisu. Wszystko odbywa się na poważnie, co gwarantuje, że użytkownicy to osoby odpowiedzialnie podchodzące do nawiązywanych kontaktów oraz poznawanych ludzi. Wirtualne jest tylko zapoznanie, ponieważ portal zachęca do przenoszenia znajomości poza sieć. Jego prototypem jest zachodni serwis AveMariaSingles.com. Natomiast dzięki Christiansingleweb.com można umówić się na randkę on-line.

Dewocjonalia w zakupie on-line? Taką usługę oferuje sklep Liturgiczny.pl, gdzie znajdziemy akcesoria liturgiczne, ampułki mszalne, figury świętych, kielichy czy np. Pismo Święte. Tygodnik.onet.pl, Kosciol.pl, młodzieżowe Bosko.pl i Mateusz.pl, dziecięcy Urwisy.pl, muzyczny Ruah.pl, religijnych adresów jest naprawdę wiele.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Inny serwis randkowy to malzenstwo.com

Komentarz został ukrytyrozwiń

Za poruszenie kościelnych zachowań.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kościół! Co to jest? Kościół nie odmawia, Kościół podejmuje działania, Kościół otwiera się na świat, itp. itd. Według mnie Kościół winien dawać świadectwo wiary, głosić i przestrzegać jej prawd. Nieść pomoc bliźniemu. Zwrócę uwagę na dwa przypadki zachowań "Kościoła". Podczas wieców protestacyjnych na terenach zakładów pracy księża odprawiali mszę w intencji przyspieszenia upadku komunizmu. Czy obecnie gdzieś ksiądz odprawił mszę w intencji upadających zakładów? Co mam o tym myśleć? Czy losy pozostających bez pracy ludzi w kapitaliźmie, już Kościoła nie interesują? A może swoją misję Kościół uważa za spełnioną, bo został zlikwidowany komunizm?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.