Facebook Google+ Twitter

Kościół popadł w konflikt z PiS-em!

  • Autor usunął profil

  • Data dodania: 2012-08-11 19:23

W momencie, gdy biskupi naruszyli tematykę smoleńska, wybuchł konflikt między kościołem a PiS-em. Powodem miały być słowa biskupa Michalika, który skrytykował upolitycznienie tragedii smoleńskiej.

"Wprost" twierdzi, że te działania są związane z przyszłą wizytą zwierzchnika rosyjskiej Cerkwi - czytamy na onet.pl.

Wszyscy pamiętają słowa abp. Michalika, który tydzień temu mówił, że katastrofa smoleńska jest tragedią sama w sobie i nie należy łączyć Smoleńska z interesem politycznym.

Episkopat twierdzi, że zajęcie takiego stanowiska pomoże w historycznym porozumieniu z rosyjską Cerkwią.

Abp Michalik z Cyrylem podpisze deklarację, która będzie wzywać do wybaczenia wzajemnych krzywd. Za podpisaniem tego dokumentu był cały Episkopat. Takie rozwiązanie nie jest po myśli PiS-u.

Sytuację tę najbardziej krytykowała Anna Fotyga. Natomiast inni politycy przypominają, że Cyryl był agentem KGB. Według mediów, to pierwszy tak otwarty konflikt między Episkopatem a PiS-em.

Cyryl I przyjedzie do Polski 16 sierpnia. W planie ma spotkanie z prezydentem Komorowskim, marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem, a także z Episkopatem Katolickim i Prawosławnym.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

cacany
  • cacany
  • 12.08.2012 20:39

Michalika dopadł syndrom Sztokholmski...

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taliesin
  • Taliesin
  • 12.08.2012 18:34

To fakt.Wpływ kościoła na preferencje wyborcze Polaków to mit.Przecież nie od dziś wiadomo że ludzie bardziej się przejmują co powie ten czy inny celebryta niż ten czy inny Biskup.Nie wiem czy to dobrze bo znam poziom umysłowy polskich celebrytów ale w pełni rozumiem dlaczego PIS przejmuje się nie krytyką ze strony kościoła tylko sztuczną wrzawą medialną jaką media wokół tego robią.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Rak
  • Rak
  • 12.08.2012 13:52

PISowi na pewno ten "konflikt" nie zaszkodzi.Od dawna wiadomo że ludzie sugestie wyborcze kościoła mają gdzieś.A elektorat PISu wbrew pozorom wcale nie jest taki prokościelny.

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 12.08.2012 12:53

Może być porozumienie między cerkwią a kościołem katolickim ,kościół ma do tego prawo. . Natomiast nie będzie porozumienia ,między narodami dopóki nie wyjaśni się zbrodni stalinowskich i zamachu smoleńskiego. Kościół robi swoje ma prawo ,ale nie będzie porozumienia między narodami dopóki nie wyjaśni się tych zbrodni!
To są dwie różne rzeczy!

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
  • red
  • 12.08.2012 12:44

To żaden konflikt - to tylko wymiana poglądów, między kościołem,a prawicą. Konflikt dopiero będzie jak Platfusy wezmą się za kłaki ,po wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej .Wtedy będzie konflikt. Wtedy nikt nie będzie chciał brać tej katastrofy na siebie. Wtedy będzie tylko i wyłącznie wina Tuska.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Patryku, zgadzam się w całej rozciągłości z Pana komentarzem...:) Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jarosław milczy w tej sprawie bo dobrze wie, że bez wsparcia episkopatu nie ma szans wygrać wyborów i próbuję uciszyć nadmuchaną przez media sprawę.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 12.08.2012 10:39

Prawo i Sprawiedliwość na tragedii smoleńskiej z pewnością będzie opierać kolejne wybory i prezydenckie i parlamentarne. :D

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 11.08.2012 20:50

Może być jeszcze Mąciarewicz jak piszą niektórzy internauci.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
  • Jolka
  • 11.08.2012 20:49

@ czyt , gdybyś był inteligentny byś nie pytał .
Już wyjaśniam : od Madziara ......komu śnił się Budapeszt ?