Facebook Google+ Twitter

Kościół przed trybunałem w Hadze

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-09-13 13:03

Czy Benedykt XVI oraz trzej prominentni kardynałowie watykańscy staną przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym oskarżeni o zbrodnie przeciwko ludzkości?

13 września 2011 (Haga, Holandia) SNAP Network oraz Center for Constitutional Rights żądają zbadania przez Międzynarodowy Trybunał Karny roli Józefa Ratzingera (obywatela Niemiec), dwóch obywateli włoskich: Angelo Sodano oraz Tarcisio Bertone, a także Amerykanina William’a Levady w procederze wykorzystywania seksualnego dzieci przez katolickich duchownych, a także ukrywania tych przestępstw - m.in. gwałtów, molestowania seksualnego i tortur - przez instytucje Kościoła.

Eksperci oraz prawnicy obu organizacji uważają, że wyżej wspomniane czyny noszą znamiona i odpowiadają przyjętej w Statucie Rzymskim definicji zbrodni przeciwko ludzkości.

Zbrodnie przeciwko dziesiątkom tysięcy ofiar, w większości dzieci, są ukrywane przez najwyższych hierarchów Watykanu - wyjaśnia Pamela Spees, adwokat reprezentujący Center for Constitutional Rights (CCR - Centrum Obrony Praw Konstytucyjnych) - Kościół działa bezkarnie. Oskarżamy jego przywódców o fizyczne i psychiczne torturowanie osób na całym świecie; zarówno za sprawstwo kierownicze, jak i ukrywanie przestępstw. Powinni stanąć przed sądem tak, jak inni podejrzani.

Liderzy SNAP (the Survivors Network of those Abused by Priests) wraz z adwokatami z CCR, złożyli dziś w Biurze Prokuratora Międzynarodowego Trybunału Karnego powiadomienie o podejrzeniu popełnienia zbrodni przez watykańskich hierarchów. Oskarżają ich o tolerowanie przestępstw, a także ułatwianie ich sprawcom ucieczki przed wymiarem sprawiedliwości i odpowiedzialnością karną.

Wbrew temu, co się sądzi, pedofilia duchownych i jej ukrywanie, to kwestia wciąż aktualna. Najważniejsze, żeby Trybunał w to uwierzył - wyjaśnia amerykanka, Megan Peterson, 21-letnia członkini SNAP. Megan została zgwałcona przez księdza kilka lat temu; dziś duchowny zajmuje się dziećmi, tyle że w Indiach. - Nie chcę, żeby jakiekolwiek dziecko cierpiało jak ja!
(Jakub Skrzypczyk)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

antek patelmitrz
  • antek patelmitrz
  • 14.09.2011 14:18

kler to banda krwiopijców i złodziei ,Watykan powinien być zrównany z ziemią a klechostwo wysłane do obozów pracy w których ja był bym klawiszem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
jansta
  • jansta
  • 14.09.2011 10:11

Każdy człowiek żle postępujący,robiący krzywdę ludziom,będący na kierowniczym stanowisku i wiedzącym o żle czyniącym winien być pociągniętym do odpowiedzialności przez organa sprawiedliwości.Dla organów sprawiedliwości obojętne winno być jaką funkcję społeczną spełnia osoba czyniąca ŻŁO lub "chroniąca zło.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.