Facebook Google+ Twitter

Kościół Scjentologiczny skazany na karę grzywny za oszustwo

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-10-27 21:41

Sąd we Francji skazał Kościół Scjentologiczny na karę grzywny za oszustwo. Próba zlikwidowania tej organizacji na terenie Francji zakończyła się jednak niepowodzeniem.

Grzywna wynosi 600 tysięcy euro. Alain Rosenberg, szef Kościoła Scjentologicznego we Francji ma osobno zapłacić 30 tysięcy euro. Otrzymał też wyrok dwóch lat więzienia w zawieszeniu. Paryscy sędziowie uznali, że organizacja wyłudziła od dwóch kobiet pieniądze; od jednej z nich 20 tysięcy euro. - To historyczna decyzja, po raz pierwszy we Francji skazano całą organizację za oszustwa, jesteśmy bardzo zadowoleni - mówił prawnik ofiar wyłudzenia.

W wielu krajach Europy scientologia nie ma statusu religii, jest częściowo lub całkowicie nielegalna. Krytycy nie używają w odniesieniu do niej słowa "kościół". Zdaniem sceptyków, jest to sekta, która wyłudza duże kwoty od członków oferując w zamian doznania duchowe oraz leczenie nałogów czy depresji. Wbrew nazwie, fundamentalne wartości organizacji nie mają też wiele wspólnego z nauką - historii zgodnie z którą 75 milionów lat temu galaktyczny tyran Xenu przywiózł w kosmicznych samolotach zamrożonych ludzi na Ziemię i wysadził ich przy pomocy bomb wodorowych, nie da się potwierdzić eksperymentalnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.