Facebook Google+ Twitter

Kościół św. Józefa - najstarsza świątynia w Łodzi

Pierwszy łódzki kościół, wówczas pod wezwaniem NMP, wzniesiony został w roku 1765 na Starym Mieście (obecnie plac Kościelny). W 1888 roku przeniesiono go na obecne miejsce, dawny cmentarz grzebalny. W latach 1910-1914 poddano go rozbudowie.

1 z 41 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Ten widok prezentowałem już, pokazując famuły Poznańskiego, znajdujące się obok Manufaktury. Przed budynkiem (ul. Ogrodowej 24) znajduje się wjazd na teren kościoła. Fot. Marek Chorążewicz
Ten widok prezentowałem już, pokazując famuły Poznańskiego, znajdujące się obok Manufaktury. Przed budynkiem (ul. Ogrodowej 24) znajduje się wjazd na teren kościoła. Fot. Marek Chorążewicz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ładna rzecz i cieszy oko. Zaś za cara wielu ludzi pod zaborem rosyjskim modliło się szczerze i wręcz z potrzeby serca, np. uwolnieni przezeń po wiekach od pańszczyzny chłopi. Rzecz zapoznana. Górę wzięły jednak przekleństwa, w tym tych, co nie modlili się wcale.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Poznałam szlak architektury drewnianej Małopolski. Ten łódzki kościółek jest nieco inny, od tych które widziałam. Jest bardzo ciekawy i mimo licznych zmian, bardzo piękny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

" Władze carskie poinformowano, że w głównym ołtarzu będzie obraz św. Mikołaja, przed którym można będzie modlić się za cara", proszę, jak można było zaborcę udobruchać.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.