Facebook Google+ Twitter

Kościół współwinny śmierci małej Madzi? Prof. Środa wyjaśnia

Profesor Magdalena Środa - teoretyk etyki, publicystka i feministka - skrytykowała, w kontekście tragicznej śmierci małej Madzi, nauki Kościoła Katolickiego.

Prof. Magdalena Środa / Fot. Radosław Cetra/Creative Commons 2.0Środa zasugerowała, że tragedia mogła być wynikiem powszechnego potępienia aborcji w naszym kraju. Komentatorka Radia Tok FM obciąża w tym miejscu Kościół katolicki: "Ksiądz, rodzina i najbliżsi potępią aborcję jako największe przestępstwo. Jak ich nie słuchać? A poza tym - gdzie jej dokonać? Jak o sprawach niepożądanej ciąży rozmawiać z religijnymi rodzicami, przyjaciółmi czy księdzem?" - pyta w swoim felietonie.

Środa nie zwalnia z odpowiedzialności rodziców, psychologów oraz innych grup społecznych. Według niej, problemem jest nasza, zbyt mocna przesiąknięta naukami kościoła katolickiego, mentalność. Nawet obecna władza ulega temu dyktatowi - twierdzi znana feministka i na koniec pyta: "Chodzi o elementarny brak odpowiedzialności, o moralny indyferentyzm, o okrucieństwo wreszcie. Skąd ono się bierze? I to w społeczeństwie nasyconym religijna wiarą w miłość bliźniego?".

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (138):

Sortuj komentarze:

Ron
  • Ron
  • 15.02.2012 19:37

Czy ta baba już na łeb upadła? Jej chorobliwa nienawiść do wszystkiego co katolickie odbiera jej rozum. Zmasakrowanie dziecka w łonie matki byłoby lepsze niż upuszczenie dziecka (prawdopodobnie niezamierzony). Jedyną ewidentną winą matki pozostaje nieudzielenie pomocy dziecku i próba ukrycia tego zdarzenia przez sfingowanie porwania. To jest chore, że są ludzi tytułujący się profesorem, którzy chcą wykorzystać ludzką tragedię do promowania własnych wykolejonych poglądów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katolik
  • Katolik
  • 12.02.2012 13:21

Wredna babo!!!@Andrzej 10.02.2012 03:31.
ciągle zmieniasz Nicki i nawet myli ci sie jak piszesz pod Nickiem męskim jako kobieta i osobno.
Jesteś łachudro osoba duchowna i ciągle zamieszczasz swoje wredne insynuacje!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej
  • Andrzej
  • 10.02.2012 03:31

Ten tu o nicku "katolik" jest albo fałszywym katolikiem albo ateistą i wyśmiewa się z katolicyzmu. Prawdziwy katolik takich herezji nie głosi. Ale tu jest taki jeden wredny internauta,zmienia nicki,jak rękawiczki.

Komentarz został ukrytyrozwiń
2006
  • 2006
  • 09.02.2012 14:09

JA JESTEM ZA TYM JEZELI CIE STAC NA DUZO DZIECI TO JE MJEJ ,A JEZELI CIE NIE STAC NA WYCHOWANIE WIECEJ JA 1 LUB 2 DZIECI TO ROB ABORCJE ,BO NIE SZTUKA NARODZIC DZIECI ALE CO IM DAC JESC I.C.T.I NIE BEDE SIE TLUMACZLA FACETOWI W KOSCIELE BEDE SIE TLUMACZYC PRZED NAJWYZSZYM.DLACZEGO MAM SIE TLUMACZYC DRUGIEJ OSOBIE KTORA TAK SAMO JEST GRZESZNA JAK JA I MA DZIECI .KAZDY MA ROZUM I ZA SIEBIE ODPOWIADA.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katolik
  • Katolik
  • 09.02.2012 12:25

Ewa Wczoraj 17:31 ty to jesteś jakaś wyrocznia .Ty wszystko wiesz kto kim jest.
Teraz biegusem do konfesjonału i się wyspowiadaj za pomówienia i grzeszenie!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Ewa
  • Ewa
  • 08.02.2012 17:31

Ten,który ma nick" katolik ",to szatan w ludzkim ciele. Nie jest katolikiem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
marysia
  • marysia
  • 08.02.2012 17:04

Macie móżdżki nie rozumy,co to znaczy aborcja.Na stosunek z miłosci między małżenstwem zawsze zezwala Bóg i jest przy poczeciu i dopiero gdy będziecie w piekle to bedziecie swiadkami co się dzieje podczas aborcji.Zarodek,czy embrion jak wolicie jest miażdżony łyzka.czy szczypcami,a od przerazliwego krzyku dziecka trzesa sie niebiosa,ale w piekle jest hulanka swawola i radosc,bo mają następna dusze i juz na te mamusie czekaja.Wiec ZASTANÓWCIE SIĘ GŁĘBOKO nad tym co proponujecie i co robicie,bo zycie szybko mija.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Katolik
  • Katolik
  • 08.02.2012 09:01

@Koti Wczoraj 20:29
Czy embrion jest człowiekiem?Czy plemnik jest człowiekiem .Czy jajeczko u kobiety w jajowodach jest człowiekiem??
Co stoi na przeszkodzie aby przed stosunkiem seksualnym zakładać prezerwatywę albo tabletka antykoncepcyjna, pigułka antykoncepcyjną ??!!!!No co stoi na przeszkodzie?!!!
Duchowni wbrew naturze są w celibacie, nigdy nie uprawiali seksu(tak zakładam na podstawie tego co oni sami o tym mówią ) .Zakonnice wbrew naturze są dziewicami, nigdy nie uprawiały seksu(tak zakładam na podstawie tego co one same o tym mówią ).
DLACZEGO TACY LUDZIE UCZĄ NAS NORMALNYCH LUDZI JAK MAMY UPRAWIAĆ SEKS I CO JEST DLA NAS DOBRE .CO JEST DOBRE DLA NAS LUDZI nam normalnym ludziom narzucają duchowni.
Dlaczego duchowni w kościele Katolickim nauczają wiernych , skoro sami nigdy nie zaznali przyjemności z płodzenia drugiego człowieka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Koti
  • Koti
  • 07.02.2012 20:29

Czyli zamordowanie dziecka przez aborcję jest lepsze moralnie niż wypadek, kiedy dziecko ginie bez winy matki? Wspaniała z niej filozof, powinna dostać jakiś order;) A przed występem publicznym trochę zadbać o siebie...