Facebook Google+ Twitter

Kościół zajął stanowisko w sprawie pedofilii. Będą wykluczenia

Obradujący w Warszawie biskupi mają zatwierdzić dokument na podstawie którego Kościół zajmie stanowisko w sprawie pedofilii. Arcybiskup Michalik zapowiada zero tolerancji.

http://pl.wikipedia.org/w/index.php?title=Plik:Kosciol_Wniebowziecia_NMP_w_Woli_Osowinskiej.jpg&filetimestamp=20110630150744 / Fot. fot.pl.wikipedia.orgPrzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskup Józef Michalik, pytany o dokument Kościoła w tej sprawie zapowiedział, że ksiądz, któremu wina zostanie udowodniona, zostanie przeniesiony do stanu świeckiego.

W każdym przypadku sprawę rozpatrywać będzie sąd kościelny i na mocy jego decyzji może zapaść orzeczenie relegujące kapłana. Obecnie trwają dyskusje nad ostateczną wersją dokumentu. Biskupi wskazują, że ważne jest, aby nie stosować żadnej taryfy ulgowej w przypadkach stwierdzenia winy i dodają, że bardzo ważna jest ochrona ofiar.

Polskieradio.pl pisze, że dostojnicy kościelni zajęli już stanowisko w tej sprawie określając ją mianem: zero tolerancji dla pedofilii, ale pełna ochrona dla ofiar i ich bliskich.

"Nawet jeden przypadek pedofilii ze strony duchownego, to o jeden przypadek za dużo" - oświadczył rzecznik Episkopatu ksiądz Józef Kloch. Ksiądz, który zostanie przeniesiony do stanu świeckiego, musi liczyć się później z zastosowaniem w stosunku do niego przepisów prawa karnego.

Rozpoczął się konkurs Dziennikarz obywatelski 2011 Roku. Zgłoś swój materiał! Zostań najlepszym dziennikarzem 2011 roku. Wygraj jedną z ośmiu zagranicznych wycieczek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 13.03.2012 23:55

Panie Robercie, najważniejsze, że obronili oni Michalika przed "masońskim atakiem na Kościół". Spełnili swoją rolę - mogą odejść.

Komentarz został ukrytyrozwiń
gucio
  • gucio
  • 13.03.2012 21:49

dlugo bedzie trwalo zanim kosciol przywroci w kosciele porzadek i zaufanie ktore utracil .kosciol miesza sie do polityki i do rzeczy ktore mu nie przystoja chce nauczac w szkolach ale czego.czy ma cos do zaoferowania mlodym ludziom.katolicki kosciol powinien zostac zreformowany.musi sie narodzic drugi luter

Komentarz został ukrytyrozwiń

A czy Kościół będzie zawiadamiał organa ścigania? Czy tez poprzestanie na sprawiedliwości kościelnej? Ciekawym, czy Michalik naprawi szkody spod Dukli z przed lat. To jego Diecezja i to jego opór uniemożliwiały wyjaśnienie sprawy i spowodowały udręczenie dla szukającej sprawiedliwości kobiety. Czy zrezygnuje?
A co się stanie z Peatzem?
A kiedy Episkopat ogłosi zwrot zagrabionego majątku po PRL-u.
Bardzo ciekawy link - Panie Łukaszu. Domniemywam, że komendant wojewódzki już nie jest wojewódzkim ani żadnym innym, że z karierą pożegnała się też bogobojna pani prokurator, i w końcu, że komendant główny policji wraz z prokuratorem generalnym dokonali już dawno rehabilitacji policjanta a mandant który wlepił Michalikowi stał się sztandarowym dowodem demokratyzacjj w kraju :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
  • kutas
  • 13.03.2012 17:56

przykro to wszystko czytac o michalikowi ale to dopiero wierzcholek gory lodowej.hierarchowie kosciola katolickiego sa niedostepni wladzom swieckim czuja sie i sa bezkarni .to sa bogowie przed ktorymi nalezy sie plaszczyc i chodzic na kolanach.piekny obraz kosciola katolickiego w polsce.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 13.03.2012 17:03

Zawsze kiedy Józef Michalik zabiera głos w sprawie moralności lub wymiaru sprawiedliwości w Polsce przypominam ten tekst: link

Warto poznać "drugą twarz" arcybiskupa.

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
  • kutas
  • 13.03.2012 16:45

niech kosciol nie bedzie taki rygorystyczny bo kaplanow zabraknie

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.