Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

36748 miejsce

Kościół zbada cud za wstawiennictwem bł. ks. Popiełuszki. Otworzy to drogę do kanonizacji

20 września rozpocznie się we Francji badanie cudu za wstawiennictwem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Kościół zbada przypadek 56-letniego pacjenta oddziału paliatywnego szpitala Chenevier w Créteil, który został nagle uzdrowiony. To początek drogi kanonizacyjnej kapelana "Solidarności"

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Jerzy_Popieluszko.jpg#file Francois Audelan chorował na „przewlekłą białaczkę szpikową w formie nietypowej”, czyli wyjątkowo złośliwy rodzaj raka. Chory leczył się przez jedenaście lat, w końcu zapdł w śpiączkę i trafił na oddział paliatywny szpitala Chenevier w Créteil.

TVP podaje, że do umierającego wezwano księdza, który pomodlił sie za niego do bł. ks. Jerzego Popiełuszki i powiedział: „Jerzy, jeżeli masz coś zrobić, to w tej chwili jest dobry moment” i udzielił pacjentowi sakramentu chorych. Następnego dnia mężczyzna obudził się zdrowy. Przeprowadzono liczne badania lekarskie i nie stwierdzono oznak jakiejkolwiek choroby. Zdarzenie to uznano za niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany 6 czerwca 2010 r. w Warszawie.

Zobacz również Przygotowania do beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Jeśli chcesz dodawać komentarze, musisz się zalogować.

Najpopularniejsze

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.