Facebook Google+ Twitter

Kościół zbada cud za wstawiennictwem bł. ks. Popiełuszki. Otworzy to drogę do kanonizacji

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2014-09-14 09:26

20 września rozpocznie się we Francji badanie cudu za wstawiennictwem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki. Kościół zbada przypadek 56-letniego pacjenta oddziału paliatywnego szpitala Chenevier w Créteil, który został nagle uzdrowiony. To początek drogi kanonizacyjnej kapelana "Solidarności"

 / Fot. http://pl.wikipedia.org/wiki/Plik:Jerzy_Popieluszko.jpg#file Francois Audelan chorował na „przewlekłą białaczkę szpikową w formie nietypowej”, czyli wyjątkowo złośliwy rodzaj raka. Chory leczył się przez jedenaście lat, w końcu zapdł w śpiączkę i trafił na oddział paliatywny szpitala Chenevier w Créteil.

TVP podaje, że do umierającego wezwano księdza, który pomodlił sie za niego do bł. ks. Jerzego Popiełuszki i powiedział: „Jerzy, jeżeli masz coś zrobić, to w tej chwili jest dobry moment” i udzielił pacjentowi sakramentu chorych. Następnego dnia mężczyzna obudził się zdrowy. Przeprowadzono liczne badania lekarskie i nie stwierdzono oznak jakiejkolwiek choroby. Zdarzenie to uznano za niewytłumaczalne z medycznego punktu widzenia.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko został beatyfikowany 6 czerwca 2010 r. w Warszawie.

Zobacz również Przygotowania do beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.