Facebook Google+ Twitter

Kościoły ewangelickie jako "przestrzeń spotkań" kultury i sztuki

Tradycją jest, że kościół ewangelicki w Niemczech stał się propagatorem kultury. Kościoły udostępniają swoje pomieszczenia dla wszystkich wierzących, niewierzących, poszukujących Boga, miłośników kultury i artystów, malarzy i pisarzy.

1 z 12 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Ewangelickie kościoły w Niemczech pod hasłem "przestrzeń spotkań" udostępniają swoje pomieszczenia dla kultury i sztuki, a przede wszystkim dla utalentowanej dla młodzieży. Fot. Isabella Degen
Ewangelickie kościoły w Niemczech pod hasłem "przestrzeń spotkań" udostępniają swoje pomieszczenia dla kultury i sztuki, a przede wszystkim dla utalentowanej dla młodzieży. Fot. Isabella Degen

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Andrzeju, pięknie to napisałeś. Dziękuje!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękne są te płótna :))
W polskich kościołach są koncerty. Sądzę jednak, ze w Niemczech tym bardziej.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kościoły powinny być miejscem - gdzie człowiek zziębnięty - nieważne: wierzący czy nie - mógłby przyjść i ogrzać zziębnięte ręce, czy serce! -Tak było...gdy Jezus chodził po ziemii i utulał własnymi rękoma Marię Magdalenę w radości & placzu... Potem jednak nadeszli żołdacy, za nimi politycy, w końcu...papieże...Od tego czasu łzy & miłość utrwardziły się - staly się DOKTRYNą! Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jak na V klasę, dojrzałe prace.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 18.02.2011 20:18

O promowaniu kultury w Polskich kościołach praktycznie nawet się nie mówi, ale cóż, KK nie lubi konkurencji i co gorsza nawet nie ma zamiaru jej naśladować. Buduje się monstrualne kościoły, jak by było ich za mało, a o sposobie na przyciągnięcie młodzieży wzorcem innych kościołów jakoś cichutko.

Komentarz został ukrytyrozwiń

O tym że w Polsce kościoły ewangelickie promują kulturę mówi się niestety bardzo mało. W naszej polskiej kulturze katolickiej mocno jest zakorzenione iż kościoły są tylko do modlitwy.
Kościół ewangelicki (nie tylko w Niemczech) oraz inne kościoły reformowane już dawno stały się ośrodkami życia kulturalnego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Proszę ...ze stolicy link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Adamie, podobny przykład - komentarz 17.02. godz. 09:57

Komentarz został ukrytyrozwiń

Jeśli prawda jest to co napisałaś: "Kościoły udostępniają swoje pomieszczenia dla wszystkich wierzących, niewierzących...", to zadroszę. Czy ktos poda choc jeden podobny przyklad z Polski?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 17.02.2011 11:11

Takie cenne inicjatywy powinny być normalnością:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.