Facebook Google+ Twitter

Koscioły Śląska i Małopolski - zobacz zdjęcia

Mała architektura sakralna sprzyja obcowaniu z Bogiem. Swoim urzekającym pięknem wyróżnia się w polskim krajobrazie w przeciwieństwie do nowoczesnych gigantycznych budowli z betonu, stali i szkła, obecnie lansowanych przez władze kościelne.

1 z 9 Następne zdjęcie
Zdjęcie: Parafia Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim. Pierwsza wzmianka o istnieniu Chełmu pochodzi z XIII wieku; od XIV wieku Chełm należał do diecezji krakowskiej, a później wrocławskiej. Parafia została erygowana między 1601 a 1611 rokiem.
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Chełmie Śląskim. Pierwsza wzmianka o istnieniu Chełmu pochodzi z XIII wieku; od XIV wieku Chełm należał do diecezji krakowskiej, a później wrocławskiej. Parafia została erygowana między 1601 a 1611 rokiem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Faktycznie te małe kościólki mają specyficzny wdzięk i nastrój. Nie zgadzam się co do lansowania przez Kościól betonowych twierdz. To rozległy temat w grę wchodzi ekonomika i logistyka Kościoła , b.drogie projekty plus materiały na niezwykłe kościoły. Chętnie bym zobaczył Barcelonę i arcydzieła Gaudiego. Może..

Komentarz został ukrytyrozwiń

Bardzo mi się te kościółki podobają. Znałam taki jeden drewniany. Stał we wsi Marianów w okolicach Garwolina. Był urokliwy. Od kilku lat na jego miejscu stoi murowany. Duży żal...

Komentarz został ukrytyrozwiń

U mnie pod Poznaniem we wsi Chludowo znajduje się również zabytkowy, modrzewiowy kościółek pod wezwaniem Wszystkich Świętych
http://pl.wikipedia.org/wiki/Chludowo

Zdjęcie kościółka z galerii Pana Wiesia:
link

5+
.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.