Facebook Google+ Twitter

Kosmetologia pozwala oszukać czas

"Czas także jest żywiołem" pisał Johann Wolfgang Goethe. Rozwijając myśl Goethe`go należy przyjąć, że czas, podobnie jak inne żywioły, posiada moc sprawczą.

Johann Wolfgang Goethe / Fot. Fot. Stefania NajsarekNie pozwala się ujarzmić, spowolnić lub zatrzymać. Przy jego niepodważalnych zaletach w pewnych obszarach ludzkiej egzystencji, nie jesteśmy w stanie uchronić się przed jego destrukcyjnym działaniem. Od wieków trwają poszukiwania remedium na zachowanie młodości. Dążenia te znamy z legend, przekazów historycznych, a nawet z literatury klasycznej. Przywołany na wstępie J.W. Goethe, swojemu Faustowi kazał zawrzeć pakt z szatanem, aby za cenę duszy, odzyskać młodość.

Współcześnie nie musimy uciekać się do fantazji i marzeń. Choć czas nie zwalnia biegu, posiadamy realne możliwości spowolnienia procesów starzenia się organizmu. W sukurs przyszła medycyna, ściślej, jej dziedzina - kosmetologia. Zajmuje się ona profilaktyką opóźniania zewnętrznych oznak starzenia się oraz usuwaniem oszpecających człowieka zmian skórnych. Teraz, kiedy model stosunków społecznych wykształcił postawy walki o dobra materialne, ważna stała się nie tylko wiedza, ale i aparycja. Wszechobecny kult stylu glamour, osobie w tych kategoriach postrzeganych, ułatwia zdobycie dobrej pracy, powodzenie w interesach, akceptację w życiu towarzyskim, słowem, stwarza warunki sprzyjające osiągnięciu sukcesu. Dbałość o tężyznę fizyczną i urodę, do niedawna uważana za przejaw próżności czy ekstrawagancji, stała się teraz rytuałem w życiu wielu osób.

Gabinet kosmetyczny / Fot. Fot. Stefania NajsarekPotrzeby te zaspakajają liczne ośrodki odnowy biologicznej i gabinety kosmetyczne. Wiadomosci24.pl, zajrzały do jednego z gdańskich gabinetów kosmetycznych. W magicznej, emanującej ciepłem i zapachami atmosferze, pośród mnóstwa kolorowych słoiczków, buteleczek, pudełeczek i tajemniczej aparatury, króluje mistrzyni kosmetyki, Pani Teresa Myszk. Od niej, spróbujemy dowiedzieć się o metodach poprawiania urody i sposobach przywracania młodości.

Niedoskonałości, czy defekty urody obniżają naszą samoocenę. W jakim okresie swojego życia osoby z takimi problemami decydują się na korektę tych wad?
- Powiem tak - w każdym; począwszy od dzieci, na wiekowych osobach kończąc, i to niezależnie od płci.

- Zaskoczyła mnie Pani.... dzieci?
- Tak, przyprowadzają je mamy, głównie w celu usunięcia różnego rodzaju wykwitów skórnych, a zdarza się, i na zabiegi upiększające, np. tatuaże. Mam też wcale niemałą grupę nastolatków, borykających się z uciążliwym i szpecącym trądzikiem młodzieńczym.

Nie pomylę się jak powiem, że najczęściej do gabinetu zaglądają panie....
- To prawda, ale panowie też tu bywają. Poddają się nie tylko zabiegom pielęgnacyjnym, ale i upiększającym.

- Hmm... upiększającym? Mówi się, że mężczyzna nie musi być piękny, wystarczy, że jest
zadbany.

- Oczywiście, zadbany pan to teraz już norma; jednak i ich kusi chęć przyozdobienia ciała. Najczęściej proszą o wykonanie henną tatuażu, albo usunięcie już opatrzonych lub szpecących rysunków. Ale to tylko margines naszej działalności.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (10):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 19.04.2009 16:42

+

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 19.04.2009 16:41

Steniu, ktoś dowcipny powiedział, że te wszystkie cudowne odżywcze kremy najlepiej odżywiają producentów. Dodam do tego kosmetyczki. :) Ale w sumie lepiej dbać niż nie dbać, byleby cudów się nie spodziewać.
Marku, ten aforysta dobrze nam życzy, ale niestety to nie prawda. Chciałoby się tylko leżeć i pachnieć... :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 07.04.2009 17:09

+
Aforysta powiedział był: "Kosmetologia - to kosmos kobiety...." :-))) Marr

Komentarz został ukrytyrozwiń

A w gabinetach kosmetycznych tłok, właściciele "zacierają ręce" , interes się kręci i nie straszny jest mu"światowy kryzys gospodarczy". Niektórzy złośliwi głoszą że- " Nie pomoże woda z Wisły, gdy policzki już obwisły".

Komentarz został ukrytyrozwiń

+ Kiedyś żyło się prościej! Miał mężczyzna swoją bindę i pomadę, a kobieta - zalotkę i szczypce do kręcenia loków. Brwi się barwiło węglem z popielnika, a włosy farbowało rumiankowym wywarem. Były też wyprawy do wód i kąpiele słoneczne. Wszystko z umiarem i za rozsądne pieniądze. Wtedy wiedziano, że mężczyzna po pięćdziesiątce to starzec na którym krzyżyk tylko położyć wypada, a kobieta tuż po trzydziestce - to dostojna matrona, z którą żenić się nie należy, bo dzieci szybko osieroci.
A co mamy teraz?
Wszędzie panuje tylko młodość i uroda. Teraz nie ma miejsca na zmarszczki i wszelkie obwisłości, a męska łysina nagle stała się przymiotem, zamiast wstyd przynosić. Chudość tryumfuje nad rubensowym wdziękiem. Teraz za modę uchodzą spodnie wymięte i wytarte na kolanach, a buty balowe do dżinsów się nosi i ciała tatuażami zdobi jak to jest w zwyczaju u afrykańskich ludów. Wszędzie to samo i tak samo. Ot, taka zwyczajna globalna unifikacja zachowań.
Jednak stan ten ma poważną wadę, której na imię sztampa. Jawi się ona jako śmiertelny wróg ludzkiej indywidualności. Więc w głowach niektórych spór wewnętrzny powstaje, jak w tym wszystkim zachować równowagę? Jedni zalecają cierpliwość i uległość, drudzy - radzą nie oglądać się na innych i robić swoje, starsi doradzają bojkot, a niezdecydowani stawiają na przeczekanie. Widać, że każdy ma na to inne spojrzenie.
Cóż jednak robić, gdy ogólne trendy sięgają naszego ciała, którego - jak wszyscy wiemy - czas nie oszczędza. Lustro nie kłamie, więc pora się ratować. I tu właśnie pojawia się ktoś, kto nam w tym znakomicie pomoże, ktoś kto wszystko popodciąga i powygładza, powybiela i popoprawia, botoksem powzmacnia i sylikonem powypycha, ponaświetla i wymasuje, a tym samym czas oszuka. A jest to dziwny rodzaj oszustwa, w który oszust ma społecznie uszanowane za to, że przechytrzył nieuchronność i zamiast nagany, pochwały zewsząd zbiera.
Dlatego i my bijmy brawo tym pożytecznym oszustom, którym udaje się to, czego nie udawało się wcześniej nawet filozofom od trascendencji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wszyscy komentujący przede mną ten ciekawy artykuł, moim zdaniem akcentują część problemu. Proponuję równanie:
Pani Stefania + njadwiga + bogsiel = monikachicago
W tym momencie staję najbliżej obiektywnej prawdy. :)))
Pozdrawiam!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawy artykuł! Niestety opisuje niedoścignione marzenie chyba większości Polek. Moje na pewno!

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Kto w życiu piękno przedkłada nad pożytek, z pewności w końcu, jak dziecko, które przedkłada słodycze nad chleb, popsuje sobie żołądek i bardzo kwaśno na świat patrzeć będzie." Taką tezę postawił Fryderyk Nietzsche i coś jest na rzeczy. Wszelkie ingerencje zewnętrzne w organizm obarczone są ryzykiem powikłań. Bywa, że wydaje się górę pieniądzy, a uzyskuje efekt przeciwny do zamierzonego. Dobrze, że współczesna kosmetologia daje tak ogromne możliwości poprawiania natury (uroda, młody wygląd), lecz zawsze dobrze jest zachować zdrowy rozsądek. Bywa, że tatuaż czy odchudzanie przy stosowaniu różnego rodzaju "bezpiecznych" suplementów diety, powodują uciążliwe powikłania, a czasem kończą się wręcz tragicznie...

Komentarz został ukrytyrozwiń

bd05 Starzejemy się od momentu urodzenia.Nie ma sposobu, aby oszukać czas; jednak możemy wpłynąć
na spowolnienie zewnętrznych oznak jego działania. Zajmuje się tym chirurgia estetyczna, ale także kosmetologia.
Istnieje wiele gabinetów kosmetycznych i dobrze się mają; bo młody wygląd, często jest warunkiem utrzymania się w zawodzie , np. ludzie sceny; a zdeterminowani ludzie decydują się na poprawianie urody, mimo kosztów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 26.03.2009 07:16

Przeczytałem uważnie, koty moje tarasowe słuchały, o Fauscie zwłaszcza i pakcie z szatanem, czarne przecież to nic dziwnego a Kota, elegantka, co futro brązowe z kota nosi aż w mleko wpadła... wybierzemy się bo od młodego dbać o urodę trzeba.. zwłaszcza gdy zabiegi Małgorzata faustowska prowadzi ...:-))

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.