Facebook Google+ Twitter

"Kosmiczny" szałas?

Zrobiło się dzisiaj głośno o dziwnym tworze, który pojawił się w lesie w miejscowości Husiny w gminie Krasnobród (woj. Lubelskie).

Zrobiło się dzisiaj głośno o dziwnym tworze, który pojawił się w lesie w miejscowości Husiny w gminie Krasnobród (woj. Lubelskie).

Sprawę odnalezienia kręgu z drzew opisał „Dziennik Wschodni”, informację podało również radio RMF FM oraz portale informacyjne wp.pl, interia.pl.

A skąd się wziął ten okrąg?


UFO, meteoryt, a może po prostu wiatr lub śnieg? Ile głów, tyle pomysłów na wytłumaczenie niezwykłego zjawiska w krasnobrodzkim lesie – czytam w dzisiejszym wydaniu „Dziennika Wschodniego”.

„Dziennik” podaje również dodatkowe, szczegółowe informacje. Dowiadujemy się, że sosny zagięły się na wysokości mniej więcej 2 metrów. Ich korony utworzyły w środku lasu coś na kształt szałasu.
Poniżej przytaczam fragment informacji z portalu informacyjnego wp.pl:

„Na dziwne miejsce trafił miejscowy myśliwy. - Jak to zobaczyłem, to zdębiałem. Od razu pomyślałem, że to się nie stało siłami natury. Przyszło mi do głowy, że to może meteoryt - relacjonuje Janusz Adamowicz.
Informacja o potężnym szałasie z sosen natychmiast obiegła całą okolicę. - Byłam na miejscu i widziałam. To wygląda jak miejsce lądowania kosmicznego spodka - opowiada Liliana Mazur, 15- nastoletnia mieszkanka Husin pod Krasnobrodem, ale zaraz dodaje, że nie wierzy w siły nadprzyrodzone. - Moja mama ma pole obok i tam też są zniszczenia, ale mniejsze.

Kolejni rozmówcy przedstawiają inne przyczyny niecodziennego zjawiska. Własną teorię mają leśnicy. - To na pewno nie UFO - twierdzi kategorycznie Ryszard Teterycz, leśniczy z Krasnobrodu. - Raczej efekt jednej z dwóch wichur, które w tym roku przeszły nad tym rejonem. Pierwszą, silniejszą odnotowaliśmy między 11 a 13 stycznia. Drugą niedawno, 23 i 24 marca. Dlaczego jednak drzewa nie pochyliły się w jednym kierunku, ale utworzyły krąg o promieniu około 50 metrów? - Bo to rosnące na wierzchowinie, na dodatek w bardzo dużym zwarciu, sosny - stwierdza Tadeusz Grabowski z Roztoczańskiego Parku Narodowego. - Do ułożenia ich w takiej spirali wystarczył jeden, wcale nie najmocniejszy podmuch".

A na zakończenie kilka słów ode mnie.

To tylko dzieło natury


Wszystko zatem wskazuje na to, iż ów okrąg, co prawda bardzo interesujący powstał w sposób jak najbardziej naturalny. I tak właśnie, jak sądzę można wyjaśnić ten przypadek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Bez zdjęcia, według mnie, artykuł wiele traci...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.