Facebook Google+ Twitter

Kostrzyn nad Odrą. Wakacje w mieście

Kostrzyn nad Odrą to jedno z wielu miast w Polsce, gdzie dla dzieci pozostających w domach zorganizowano wakacje w miejscu zamieszkania.

Na wakacje 2008 r. władze miasta wraz z Kostrzyńskim Centrum Kultury i Ośrodkiem Sportu przygotowały liczne atrakcje. - Koncerty, wystawy, zajęcia plastyczne oraz inne propozycje - wylicza Andrzej Kunt burmistrz Kostrzyna.

Młodzi mieszkańcy podkreślają, że wolą korzystać ze słońca i chodzić na basen. Dodają, że galerie i inne miejsca, gdzie przygotowano atrakcje także odwiedzą. Jednak młodzi kostrzynianie od wczesnych godzin porannych oblegają głównie basen dla dzieci i młodzieży. - W czasie wakacji można bezpłatnie korzystać z miejskiego basenu (przy ul. Fabrycznej 5). Od 1 lipca do 15 sierpnia, w godzinach 10 - 13 młodzież szkolna może również korzystać z hali sportowej oraz boiska na stadionie (ul. Niepodległości 11) - podkreśla burmistrz Kunt.

Piękna słoneczna pogoda sprawia, że na basen przychodzą całe rodziny. Mówią, że jest bezpiecznie. - Na nasze dzieci bacznie spoglądają ratownicy, a więc nie musimy się martwić o to, że coś im się stanie - mówi Agnieszka Załuska jedna z mam.

Dorośli wspominają czasy, kiedy korzystali z dużego basenu. Julia i Kornelia na basenie w Kostrzynie / Fot. Ryszard WaldunNiestety, od kilku lat jest on nieczynny, a kostrzynianie muszą jeździć np. do Gorzowa.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.