Facebook Google+ Twitter

Kostrzyn n/O: Przystanek Woodstock po policyjnej inspekcji

1128 policjantów dbać będzie o bezpieczeństwo woodstockowiczów. Utwardzono kilka dróg, bo przystanek oczekuje przyjazdu prezydentów Polski i Niemiec. Jest też pierwszy zgrzyt.

W Kostrzynie n/O (Lubuskie) nie ma specjalnego czasomierza do odliczania godzin i sekund do momentu rozpoczęcia się na po poligonowych polach 18. Przystanku Woodstock, lecz temperatura sięga do zenitu, zarówno ta wśród gromadnie przybywających uczestników, jak i w pogodzie. Jest upalnie i duszno.

Na Woodstocku zjawiła się policyjna inspekcja. Okiem snajperów policjanci w pierwszej kolejności zerknęli na drogi dojazdowe, parkingi i spenetrowali okolice kostrzyńskiego dworca PKP. Nakazano w trybie pilnym utwardzić kilka dróg dojazdowych. Ma to związek m.in. z przyjazdem na inaugurację Przystanku, 2 sierpnia, prezydentów Polski Bronisława Komorowskiego i Niemiec Joachima Gaucka. Oni mają oficjalnie otworzyć festiwal. Fakt ten wielu woodstockowiczom nie przypadł do gustu: woleliby, po pierwsze oddzielić politykę od muzyki, po wtóre, chętnie by się z nimi spotkali na dyspucie w Akademii Sztuk Przepięknych.

Lider Przystanku, Jurek Owsiak powstrzymuje się od komentarza, natomiast rzecznik prasowy lubuskich policjantów, Sławomir Konieczny puentuje fakt utwardzenia kilku dróg najzwyklejszą koniecznością.

- Musimy zadbać o to, aby drogi były drożne – stwierdza.

A tegoroczny Przystanek Woodstock ma ochraniać dokładnie 1128 policjantów, wśród nich znajdą się też pirotechnicy i antyterroryści.

- 726 policjantów jest z lubuskiego, zaś 402 przyjeżdża do nas z Warszawy, Łodzi, Katowic i Wrocławia – przekazuje informację rzecznik. - To największa w regionie logistyczna operacja służb policyjnych, strażaków, SOK-istów i Straży Granicznej.

Na dużej scenie festiwalu zagra blisko 30 kapel, a wśród nich: Ministry, Machine Head, Asian Dub Fundation, The Darkness, Sabaton, w końcu syn Boba Marleya Damian. Do tego koszyka należy jeszcze włożyć mnóstwo polskich zespołów, m.in.: Vavamuffin, Carrantuohill&Goście, Happysad czy Bethel.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.