Facebook Google+ Twitter

Koszalin gościł najlepszych jazzmanów z Polski i Niemiec

Była to już czwarta edycja festiwalu muzycznego Hanza Jazz Festiwal. Odbywał się w dniach 22 – 25 października br. Wzięło w nim udział 20 uczestników z Niemiec oraz 30 z Polski.

Oficjalne otwarcie, i prezentacja kadry instruktorskiej tegorocznych warsztatów. / Fot. Sławomir NowakWydarzenie to adresowane było przede wszystkim do młodych muzyków, ale i fanów muzyki jazzowej zarówno z Polski jak i Niemiec. Czterodniowe warsztaty które odbywały się w ramach projektu stwarzały możliwość poznania dorobku kulturalnego zagranicznych partnerów, ich warsztat pracy twórczej oraz dały okazję do wspólnych ćwiczeń pod okiem doświadczonych, zawodowych jazzmanów.

Anna Serafińska w duecie z Robertem Stępniem. / Fot. Sławomir NowakHanza Jazz Festiwal to nie tylko warsztaty, ale przede wszystkim koncerty wielkich mistrzów, jak i młodych, początkujących muzyków. Koncerty miały miejsce między innymi w koszalińskich pubach, klubach osiedlowych, oraz w klubie festiwalowym Rezerwat, gdzie zagościli: Krzysztof Puma Piasecki Trio, Bernard Adam Wendt / Fot. Sławomir NowakMaseli Recital, oraz Mack Goldsbury and Polish Connection.
– To było niezapomniane przeżycie – mówił po koncercie otwarcia Łukasz, uczeń trzeciej klasy koszalińskiego liceum. Właśnie podczas tego koncertu wystąpiły takie sławy jak: Anna Serafińska, której akompaniował Robert Stępień oraz Krzysztof „Puma” Piasecki Trio wraz z Adamem Wendtem.

Projekt zrealizowany został ze środków Urzędu Miejskiego w Koszalinie oraz Centrum Kultury 105 w Koszalinie, jak również dofinansowywało go Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.