Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

21470 miejsce

Koszalin. Powstanie nowa filharmonia

Filharmonia Koszalińska po pięćdziesięciu latach doczekała się budowy nowej siedziby. Planowane zakończenie inwestycji szacuje się na 2013 rok.

Sala koncertowa / Fot. http://www.koszalin.pl/Galeria_etapow_budowy_budynku_FilharmoniiFilharmonia Koszalińska zostanie wybudowana przez spółkę Elektrobudowa z Katowic. "Jesteśmy spółką giełdową z 60-letnią tradycją - mówi Maciej Kurylczyk, dyrektor generalnego wykonawstwa inwestycji z Elektobudowy dla serwisu gk24.pl - Realizujemy m.in. instalacje elektroenergetyczne, mamy też zakłady przemysłowe, a także zajmujemy się budownictwem obiektów użyteczności publicznej, jak szpitale, czy sądy. Filharmonii jeszcze nie budowaliśmy.

Ważne jednak, że przetarg już się odbył i inwestor będzie mógł rozpocząć budowę, której zakończenie planuje się na 2013 rok.

Jest to jedyna filharmonia w regionie - z Koszalina daleko jest do Szczecina czy Gdańska. Nowy budynek jest niezwykle ważny również dlatego, że Filharmonia Koszalińska od lat organizuje Międzynarodowy Festiwal Organowy, który przyciąga organistów i widzów z całego świata.

Obecna siedziba niewystarczająca

Filharmonia Koszalińska znajduje się w obiekcie Centrum Kultury 105,lokalizacja / Fot. www.wzp.pl które nie spełnia wymagań sali koncertowej. Dodatkowo, odbywające się koncerty utrudniają działalność innych instytucji znajdujących się w obiekcie. Pomimo utrudnień, popularność i liczba koncertów stale rośnie, co stwarza potrzebę budowy osobnego budynku Filharmonii Koszalińskiej.

Planowaną lokalizacją ma być centrum Koszalina, na skrzyżowaniu ulic Połczyńskiej i Konstytucji 3 Maja. Powierzchnia ma wynosić 8000 m2.

Przyszła Filharmonia ma pomieścić 500 widzów, a scena 70 muzyków. W budynku ma się mieścić kilka sal prób, sale ćwiczeń, garderoby, szatnie, toalety, kasy oraz pomieszczenia dla pracowników i zaplecze administracyjne. Obiekt ma mieć cztery kondygnacje i być w pełni klimatyzowany.

z zewnątrz / Fot. http://www.koszalin.pl/Galeria_etapow_budowy_budynku_FilharmoniiNowoczesny obiekt kulturalny

Architekci stawiają na oryginalne formy i bryły. Obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych budynków tego typu w Europie. Władze Koszalina liczą na podniesienie atrakcyjności regionu oraz na aktywizację kulturalną mieszkańców. Nowa Filharmonia może również przyczynić się do rozwoju turystyki i regionalnej kultury.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.