Facebook Google+ Twitter

Koszalin. VII Europejski Festiwal Filmowy "Integracja Ty i Ja"

7 września rusza VII edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego w Koszalinie. Ideą wydarzenia jest integracja osób niepełnosprawnych z resztą społeczeństwa poprzez prezentowanie filmów, w których główne role grają osoby niepełnosprawne.

banner / Fot. materiały organizatoraSkupiony wokół osób niepełnosprawnych festiwal potrwa do 11 września 2010 roku. Nie będzie polegał jedynie na prezentacji filmów, zaplanowane są również wystawy artystyczne, koncerty, recitale, dyskusje i spotkania autorskie nastawione na potrzebę integracji.

W festiwalu mogą wziąć udział zarówno osoby niepełnosprawne jak i te, które zainteresowane są prezentowaną tematyką. Uczestnictwo daje okazję do zawarcia nowych znajomości oraz możliwość zrozumienia problemów i sposobu życia osób niepełnosprawnych. Zainteresowanie festiwalem jest duże, również wśród osób spoza Polski. W zeszłym roku nagrodę główną Grand Prix zdobyła osoba z Francji, a dwie inne nagrody osoby z Belgii, Francji i Wielkiej Brytanii.

Gdzie się odbędzie?

Miejscami festiwalowymi mają być budynek Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Kino Alternatywa. Organizatorzy zapewniają, że oba obiekty dostosowane są w pełni do użytku przez osoby niepełnosprawne. Istnieją podjazdy, w budynkach nie ma progów, a w wejściu do sali kinowej nie ma barier. Sama sala kinowa przygotowana jest dla dziewięciu osób poruszających się na wózkach.

Program festiwalubanner / Fot. materiały organizatora

Głównym punktem wydarzenia będą projekcje filmów biorących udział w konkursach w trzech kategoriach: film fabularny, dokumentalny oraz amatorski. W tej ostatniej kategorii prezentowane są filmy nakręcone przez osoby niepełnosprawne lub z ich wkładem - nie muszą one dotyczyć w swojej tematyce niepełnosprawności. Najlepszym filmom przyznawane są nagrody "Motyla".

Dodatkowo zaplanowane są liczne pokazy specjalne i imprezy towarzyszące.

Termin zgłaszania filmów upłynął 15 lipca 2010 roku. Teraz trwa ich kwalifikacja prowadzona przez specjalnie powołaną komisję selekcyjną.

Więcej informacji na stronie organizatora.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.