Facebook Google+ Twitter

Koszalin. Walentynkowy happening w Emce

W tym roku po raz kolejny w koszalińskiej galerii Emka został zorganizowany happening z okazji Dnia św. Walentego.

Przygotowania. / Fot. Sławomir Nowak W swoistym przedstawieniu brali udział uczniowie z koszalińskich szkół, na co dzień uczęszczający na zajęcia aktorskie w Młodzieżowym Domu Kultury oraz członkowie grupy teatralnej „Na Bosaka”, którą prowadzi pani Marzena Wysmyk.

Jeszcze przed rozpoczęciem happeningu udało mi się porozmawiać z jedną z uczestniczek tego przedsięwzięcia.

S.N.: - Jak to się stało, że bierzesz udział w tym happeningu?
Kamila: - Chodzę na zajęcia aktorskie do pana Wojtka Węglowskiego w MDK.Dziewczęta z grupy teatralnej przy plakacie informującym o tej akcji. / Fot. Sławomir Nowak

S.N.: - Na czym polega Twój udział, w tym nietypowym „przedstawieniu”?
K.: - Moim zadaniem było wydrukować zdjęcie jakiegoś chłopaka (mogła to też być jakaś znana osoba) i podchodzić z tym zdjęciem do ludzi. Mam ją opisać i spytać, czy ktoś ją widział.

S.N.: - Wasz pobyt tutaj polega tylko na poszukiwaniu tych osób na zdjęciach, czy na czymś jeszcze?
K.: - To nie wszystko. Możemy też wiązać się sznureczkami z przypadkowymi przechodniami. Będzie to  / Fot. Sławomir Nowakmiało na celu stworzenie długich łańcuszków, powstałych z kilku lub kilkunastu osób, co wprowadzałoby drobny zamęt w poruszaniu się osób (tych z poza łańcuszków) i jednocześnie zwracałoby uwagę tych właśnie osób na organizowaną przez nas akcje.

S.N.: - Widzę, że jesteś nietypowo ubrana, w jakim celu?
K.: - Tak, ubrana jestem na czarno, mam też pomalowane na czarno oczy i czerwone usta, a no i oczywiście czerwony balonik w kształcie serca w ręku. Chodzi tu przede wszystkim o pewnego typu walentynkowy klimat, no i odróżnienie się od reszty osób.No i chłopak także się znalazł. / Fot. Sławomir Nowak

W ostateczności happening spotkał się z niewielkim zainteresowaniem osób odwiedzających w tym dniu galerię, choć niektórzy bawili się bardzo dobrze. Organizatorzy zapowiadają kolejne akcje tego typu.
Cała grupa teatralna. / Fot. Sławomir Nowak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.