Facebook Google+ Twitter

Koszalin: Zlikwidowano największą w kraju plantację konopi indyjskich

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-12 10:16

Centralne Biuro Śledcze zlikwidowała największą w Polsce plantację narkotyków, w województwie zachodniopomorskim. Była to plantacja konopi indyjskich, z których wytwarzana jest marihuana.

Policjanci zabezpieczyli około 3 tysiące krzewów oraz znaczne ilości gotowego suszu. Zatrzymano 5 osób.

Plantacja znajdowała się w niewielkiej miejscowości w powiecie stargardzkim w dwóch pomieszczeniach specjalnie przygotowanych pod uprawę konopi. Oba wyłożone były aluminiową folią utrzymującą ciepło i wyposażone były w specjalistyczne oświetlenie, wentylację i instalacje wodną.

W innej miejscowości na terenie województwa zachodniopomorskiego plantatorzy mieli pomieszczenie wyposażone w profesjonalne urządzenia oświetleniowe, grzewcze i nawadniające przystosowane do uprawy około dwóch tysięcy krzaków konopi. Tam zabezpieczono ponad 100 wysuszonych krzewów konopi oraz znaczną ilość suszu marihuany.

Dwie nielegalne plantacje marihuany mogły posłużyć przestępcom do wyprodukowania w jednorazowym cyklu hodowli około 20 kilogramów gotowego do sprzedaży narkotyku.

Prokuratura Apelacyjna w Szczecinie wszczęła śledztwo, a zatrzymani mężczyźni na 3 miesiące trafili do aresztu. Za uprawę znacznej ilości narkotyków grozi do 12 lat więzienia.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.