Facebook Google+ Twitter

Koszerni Traktorzyści i Młodzi Alkoholicy

Niedzielny wieczór. Jak co tydzień niespełna pół tysiąca młodych i tych trochę starszych Polaków siada przed komputerem, a na ekranie monitora widnieje okno internetowego chatu. Zapaleni randkowicze? Bynajmniej. Pasjonaci futbolu!

IFQ, bo o nim mowa, to skrót angielskich słów Internet Football Quiz (Internetowy Quiz Piłkarski). Cała zabawa polega na odpowiadaniu na pytania z zakresu wiedzy o piłce nożnej, a quiz odbywa się na serwisach chatowych. Drużyny grają ze sobą w ramach rozgrywek ligowych. „Mecze” rozgrywane są w określony sposób.

Kapitanowie obu zespołów przedstawiają składy swych drużyn (sześciu graczy podstawowych i dwóch rezerwowych). W meczu granych jest piętnaście tzw. odsłon. W każdej odsłonie startują cztery osoby - po dwie z każdej drużyny. Odpowiadają one na zadawane przez sędziego pytania według określonego klucza: kraj (np. Francja), nazwa i miasto (np. Wisła Kraków) czy imię i nazwisko (np. Grzegorz Rasiak).

Zawodnicy odpowiadają na pytania w myśl zasady „kto pierwszy, ten lepszy”. I tak gracz, który jako pierwszy podał poprawną (dopuszczalne są dwie literówki) odpowiedź otrzymuje trzy punkty, kolejny - dwa, zaś trzeci zawodnik dostaje jeden punkt. Ostatni nie otrzymuje punktów (podobnie jak w zawodach żużla).

Drużyny zaczynają mecz z punktami w stosunku 50 do 50 procent. W zależności od poprawnych odpowiedzi, procenty się zmieniają - drużyna, która przechyli szalę na swoją korzyść (otrzyma 100 procent) strzela gola. Po bramce stosunek wraca do 50:50. Mecz wygrywa drużyna, która po piętnastu odsłonach będzie miała więcej bramek.

Szybkie palce, czyli sposób na Vagina Squad

Pierwszy sezon zaczął się w 2003 roku meczem Bydgoski Walec - Visca El Barca zakończonym wynikiem 1:0 dla bydgoszczan. W tym roku kończy się sezon siódmy, a po zainteresowaniu tą grą można śmiało wnioskować, że IFQ będzie cieszyło się popularnością jeszcze przez długi czas.

- Uważam, że IFQ to świetna zabawa, jednakże aby tam się odnaleźć trzeba posiadać ogromną wiedzę. To gra dla ludzi, którzy nie tylko interesują się futbolem, lecz są nim wręcz zafascynowani - mówi Desperoo, były gracz IFQ w pierwszoligowych zespołach FC Catalunya i Młodzi Alkoholicy.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Grande Młodzi Alkoholicy!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.