42369 miejsce

Koszmar Szczęsnego, sensacyjna wygrana Wigan z Arsenalem!

Piłkarze Arsenalu Londyn przegrali sensacyjnie 1:2 (1:2) z Wigan Athletic w meczu 34. kolejki Premier League. Goście po pokonaniu "Kanonierów", a przed tygodniem Manchesteru United, stali się pogromcami faworytów. W bramce gospodarzy cały mecz rozegrał Wojciech Szczęsny.

/ Fot. PAP/EPA/KERIM OKTENKanonierzy, którzy ostatnio w angielskiej ekstraklasie radzą sobie bardzo dobrze, podejmowali zespół Wigan Athletic. Gospodarze wygrali cztery z ostatnich pięciu meczów i pewnie zmierzają ku trzeciemu miejscu na koniec sezonu. Rywale drużyny Wojciecha Szczęsnego wciąż walczą o utrzymanie w Premier League. Krok ku temu celowi zrobili przed tygodniem, sensacyjnie pokonując Manchester United co zapowiadało na Emitares Stadium spore emocje.

Mecz rozpoczął się od sensacyjnego prowadzenia gości. W pierwszej akcji Gomez dobrze obsłużył Di Santo, a ten nie dał szans w indywidualnym pojedynku Szczęsnemu, otwierając wynik spotkania. Arsenal nie zdążył się jeszcze otrząsnąć po stracie gola, a po kolejnej akcji McArthura z Gomezem nasz bramkarz musiał wyścigać piłkę z bramki po raz drugi. Argentyńczyk wykorzystał nieporadność londyńskich defensorów i z skierował piłkę do siatki. Gospodarze po stracie goli, wściekle rzucili się do ataku i w 21. minucie po wrzutce Rosicky'ego, nie do obrony główkował Vermaelen zdobywając bramkę kontaktową dla "Kanonierów".

W kolejnych minutach gol wyrównujący wisiał w powietrzu. Najpierw na bardzo mocny strzał zdecydował się van Persie. Uderzenie snajpera gospodarzy
z kłopotami, ale obronił Al Habsi. Następna akcja Rosicky'ego z van Persiem także nie przyniosła gola. Na pięć minut przed końcem pierwszej odsłony bardzo groźne dośrodkował z prawego skrzydła Di Santo. Nikt jednak z ekipy Wigan nie zamknął tej akcji i po czterdziestu pięciu minutach to Wigan sensacyjnie prowadził 2:1.