Facebook Google+ Twitter

Koszmar z ulicy Obwodowej

Trójmiejska obwodnica to jedyny szybki sposób na ominięcie zatłoczonych arterii biegnących przez centra miast w podróży przez aglomeracje. Prace prowadzone przy budowie gdyńskiej Trasy Kwiatkowskiego skutecznie tamują ruch.

Budowa nowej trasy w połączeniu z zimową pogoda powodują korki na trójmiejskiej obwodnicy. / Fot. Magdalena IskrzyckaMieszkańcy Trójmiasta nie od dzisiaj narzekają na korki. Dojazd do pracy to dla wielu droga przez mękę. Do tej pory nerwy trójmiejskich kierowców wystawione były na próbę przede wszystkim na głównych trasach miejskich i dojazdowych do obwodnicy, na której już przeważnie odbywa się płynny ruch. Niestety od niedawna i tutaj pojawiły się utrudnienia. W okolicy zjazdu do Gdyni Chyloni powstaje trasa łącząca port z systemem dróg krajowych i międzynarodowych. W związku z tym konieczne było zamknięcie fragmentu obwodnicy, a dokładniej wszystkich pasów prowadzących w kierunku Gdyni. Są one wyłączone z użytkowania na odcinku budowy, a pojazdy kierowane są na jeden z pasów przeciwnej nitki. Mimo, że zablokowany odcinek nie jest długi, powoduje tworzenie się zatorów, które przyjmują gigantyczne rozmiary w godzinach szczytu. W połączeniu z zakrojonym na szeroką skalę remontem drogowym prowadzonym w Sopocie oraz coraz bardziej zimową pogodą trzeba uzbroić się w cierpliwość jeśli zamierzamy dotrzeć z Gdańska do Gdyni lub odwrotnie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Współczuje wszystkim, którzy muszą przez to przechodzić i podziwiam od razu za cierpliwość

Komentarz został ukrytyrozwiń

Fakt, moje przeoczenie i faktycznie poczekać warto, ale mimo wszystko taka sytuacja może podziałać na nerwy i wielu osobom działa.

Komentarz został ukrytyrozwiń

bardzo przepraszam za czepliwość, ale czemu Szanowna Autorka nie napisze ile to potrwa. A potrwa 2 tygodnie. Skoro 2 tygodnie kłopotów fundamentalnie zmienią sytuacje w centrum Gdyni, to może jednak warto to przeczekać?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • j j
  • 27.11.2007 22:46

sam dzis stalem i na dodatek zawsze znajdzie sie jakis kierowca ktory blokuje lewy pas, zamiast ladnie jak to jest w wiekszosci cywilizowanych krajow, jechac na "zamek blyskawiczny"

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.