Facebook Google+ Twitter

Koszmarny obraz rosnącego guza: brytyjska kampania antynikotynowa

W Wielkiej Brytanii ruszyła kampania reklamowa, mająca na celu zniechęcać ludzi do palenia papierosów. Składają się na nią krótkie wideoklipy i plakaty.

 / Fot. źródło: youtube.comJeden z filmików (zamieszczony poniżej) przedstawia beztrosko palącego mężczyznę. W trakcie palenia popija on jakiś gorący napój, a jego tlący się papieros obtacza rak - dosyć realistycznie wyglądająca narośl.

Hasła przewodnie kampanii to m.in "Kiedy palisz, chemikalia, które wdychasz, powodują mutacje w twoim ciele, a mutacje to początek raka" oraz "Każde 15 wypalonych papierosów wywoła mutację". Akcja ma zwrócić uwagę m.in. na to, że "większość palaczy nie dostrzega zagrożenia jakie niesie za sobą palenie papierosów", jak na łamach Mail Online twierdzi prof. Sally Davies. Koszt kampanii to ponad 2,7 miliona funtów. Będzie ona realizowana przez dziewięć tygodni w telewizji, na billboardach i w Internecie.

Podobne reklamy pojawiły się już w Wielkiej Brytanii 8 lat temu. Papierosa obtaczał tłuszcz, jaki odkłada się w tętnicach osób palących papierosy. Wówczas kampanię przygotowała Brytyjska Fundacja Serca, a sfinansował rząd w ramach trwającego 3 lata programu walki z paleniem. Koszt całości wyniósł ok. 7,5 miliona funtów.Znajdź nas na Google+Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.