Facebook Google+ Twitter

Kosztowna lekcja jazdy motocyklem, samochodem, ciągnikiem

W człowieku rozwinęło się myślenie wyższego rzędu, czym górujemy nad kotem czy sikorką, polegające na zdolności przewidywania nadchodzącego zagrożenia czyli niebezpieczeństwa. Kiedy emocje dominują, przesłaniają zdolność oceny sytuacji.

 / Fot. Archiwum KPP ŁukówŁukowscy policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do jakiego doszło w Krynce. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 18-letni motocyklista po zjechaniu z jezdni uderzył w drzewo. Z obrażeniami został przetransportowany do szpitala.

Policjanci ustalili, że młodzieniec nie miał prawa jazdy, a jednoślad nie był dopuszczony do ruchu.

- Niewiele brakowało, by kierujący motocyklem zderzył się z nadjeżdżającym samochodem - powiedział asp. szt. Marcin  / Fot. Archiwum KWP LublinJózwik, oficer prasowy KPP w Łukowie. - Tylko dzięki przytomności umysłu i prawidłowej reakcji kierującej autem, nie doszło do czołowego zderzenia. Kobieta, widząc jadący z przeciwka motocykl, który na łuku drogi zjeżdża na jej pas ruchu, odbiła kierownicą, zwolniła i zatrzymała się na poboczu.

Około godziny drugiej nad ranem, patrolujący miejscowość Józefów, świdniccy policjanci zauważyli pojazd, który po przejechaniu skrzyżowania zatrzymał się, a siedząca za kierownicą kobieta przesiadła się na miejsce pasażera. Ten z kolei wysiadł z auta.

Kierującą okazała się 16-letnia mieszkanka gm. Mełgiew.Troje pasażerów w wieku 17-18 lat siedziało na tylnej kanapie, czwarty znajdował się w bagażniku. Wszyscy zgodnie twierdzili, że byli na przejażdżce i wracają do domu.

 / Fot. Archiwum KWP Lublin- Właściciel pojazdu, dwudziestolatek, za użyczenie auta osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi został ukarany mandatem - poinformowała asp. Magdalena Szczepanowska, oficer prasowy KPP w Świdniku. - Natomiast dziewczyna będzie odpowiadać za kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień oraz niewłaściwe przewożenie pasażerów w aucie.

- Do tragicznego zdarzenia doszło w poniedziałek po godzinie 19.00, w jednej z miejscowości w gminie Abramów -  / Fot. Archiwum KWP Lublinrelacjonował mł. asp. Grzegorz Paśnik, oficer prasowy KPP w Lubartowie. - Dwunastoletni chłopiec, bez wiedzy rodziców, wsiadł do ciągnika rolniczego i ruszył przed siebie.

Chwilę później doszło do wypadku. W nieustalonych dotąd okolicznościach maszyna urwała mu lewą rękę na wysokości łokcia.

Poszkodowany śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Lubinie, a następnie na specjalistyczny oddział szpitala w Elblągu, gdzie przeszedł skomplikowaną operację ręki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.