Facebook Google+ Twitter

Kosztowna ochrona środowiska

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-06-13 08:15

Od 2009 roku rachunki za wywóz śmieci mogą wzrosnąć o około 30 procent - pisze "Rzeczpospolita". Zdrożeją też prąd i ciepło - ich producentów obejmie nowa opłata za emisję gazów cieplarnianych. W przyszłym roku opłaty środowiskowe za składowanie odpadów wzrosną z obecnych 75 złotych za tonę do 100 złotych.

Resort środowiska podwyższa opłaty za korzystanie ze środowiska, bo w 2010 roku Komisja Europejska rozliczy Polskę z ilości odpadów na składowiskach. Za przekroczenia grożą nam kary rzędu 20 - 50 tysięcy euro dziennie. "Rzeczpospolita" pisze, że z powodu unijnych wymogów w przyszłym roku zostaną wprowadzone również nowe opłaty dla przedsiębiorstw, które także przełożą się na rachunki Polaków. Dotyczyć one będą emisji gazów wywołujących efekt cieplarniany.

Największe koszty poniesie sektor energetyczny, kopalnie, huty, i zakłady chemiczne. Od przyszłego roku opłaty za emisję metanu rosną aż dwudziestokrotnie.

Zdaniem przedsiębiorców rząd powinien przedstawić wieloletnią politykę dotyczącą opłat za korzystanie ze środowiska. Wtedy łatwiej im będzie zaplanować inwestycje. Więcej w "Rzeczpospolitej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.