Facebook Google+ Twitter

Kosztowny strajk pocztowców - klienci płacą odsetki

  • Źródło: Express Ilustrowany
  • Data dodania: 2006-12-09 07:32

Pracownicy poczty zastanawiają się, czy rozpocząć strajk generalny, a klienci martwią się o karne odsetki od niezapłaconych, bo niedoręczonych w terminie faktur. Do wielu łodzian dopiero teraz docierają rachunki, które leżały na pocztach z powodu strajku listonoszy.

Na Poczcie Głównej przy ul. Tuwima zakończono już referendum strajkowe pracowników z NSZZ Solidarność. Jego wynik będzie miał jednak charakter orientacyjny. Decyzję o strajku generalnym może bowiem podjąć tylko Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy pocztowców. /fot. Express IlustrowanyNa proteście ucierpieli też klienci banków, którzy z opóźnieniem dostali informacje o zadłużeniu na kartach kredytowych. Płacą odsetki, gdyż nie wiedzieli o zaległościach. Choć to wina poczty, nie mogą liczyć, że monopolista wyrówna im straty.

- W prawie pocztowym nie ma mowy o ponoszeniu przez nią odpowiedzialności za przesyłki opóźnione z powodu strajku - mówi Małgorzata Cieloch z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. - W przypadku rachunków, których się spodziewamy, lepiej dowiedzieć się o ich wysokość i mimo braku faktury - opłacić je.

Wiele firm wyszło już naprzeciw pocztowym odbiorcom. TP SA przesunęła o 10 dni termin, od którego zaczyna naliczać karne odsetki. Operatorzy sieci komórkowych wysyłają abonentom SMS-y z prośbą o pobieranie faktur z Internetu.

Do Poczty Polskiej zaczynają się zgłaszać z pretensjami firmy, których paczki i listy polecone nie dotarły na czas. Niektórzy grożą zerwaniem umów lub procesami.

- W Łodzi nie zdarzyło się jeszcze, by ktoś nagle zrezygnował z naszych usług - mówi Michał Dziewulski, rzecznik Poczty Polskiej regionu łódzkiego. - Nie dotarły też do nas żadne oficjalne roszczenia odszkodowawcze.

SMS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.