Facebook Google+ Twitter

Koszulki dla kibiców na Euro 2012 z... wulgaryzmami

Rozgrywki EURO2012 w Polsce to dobry sposób na zarobek! Zagraniczni, ale i Polscy kibice będą kupować pamiątki - szaliki, kubki, koszulki... Ale, czy obnażanie polskich przywar to dobry pomysł na biznes?

Od kilku dni w sieci toczy się gorąca dyskusja na temat koszulek z wulgaryzmami.

Internetowy sklep z koszulkami, prowadzony w Niemczech, jest dedykowany kibicom z zagranicy.

W asortymencie posiada (lub posiadał, bo strona, z niewiadomych przyczyn przestała działać) kilkanaście wzorów koszulek, każdy ze słowem k***a.
Każda koszulka, dostępna w kilku rozmiarach, w cenie 25 euro. Polacy są zbulwersowani! Czy słusznie? Jak najbardziej!

Owszem, generalizując, jesteśmy narodem, który nazbyt często używa wulgaryzmów. W państwach, do których Polacy najczęściej emigrują, ludzie znają (uczeni przez nas samych) polskie przekleństwa. Zresztą, przekleństwa to chyba pierwsze słowa, jakie poznajemy w obcym języku.

Już od dawna Polska kojarzona jest na świecie, z nadmiernym spożyciem alkoholu. Kilka lat temu głośną była sprawa reklam, jakie przedstawiały Brytyjczykom Polskę jako kraj taniej wódki i łatwych dziewczyn. Teraz, do wyobrażenia obcokrajowców o Polsce, dochodzą wulgaryzmy. Polska i Polacy mają przecież dużo więcej do zaoferowania! Jesteśmy gościnni, posiadamy zabytki podziwiane na całym świecie, mamy lasy, jeziora, góry i morze. Mamy bogatą kulturę, szanowanych artystów, laureatów światowych nagród.

Dlaczego więc wciąż jesteśmy uważani w świecie za wulgarnych i agresywnych pijaków? A gdyby, na koszulkach, pamiątkach z Euro 2012, widniały przepiękne hafty kaszubskie lub łowickie; parzenice, czy fotografia pierogów bądź bigosu?
Zainteresowanie wśród obcokrajowców byłoby pewnie znikome. Jednak ci, którzy by nabyli taki suwenir, mieliby naprawdę polską pamiątkę.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.