Koszykarski Śląsk wrócił do PLK. Na początek porażka z Zastalem

Po trzech latach nieobecności w najwyższej klasie rozgrywkowej WKS Śląsk Wrocław wrócił do koszykarskiej elity. Koszykarze ze stolicy Dolnego Śląska w swoim pierwszym ligowym meczu ulegli Zastalowi Zielona Góra 69:70.

Koszykarze ze stolicy Dolnego Śląska w swoim pierwszym ligowym meczu ulegli Zastalowi Zielona Góra 69:70. / Fot. Bartosz SenderekNa pierwszy od trzech lat mecz Tauron Basket Ligi we Wrocławiu przybyło około 3 tys. kibiców spragnionych basketu na najwyższym krajowym poziomie. Kto spodziewał się efektownego wstępu do meczu zawiódł się, kilka minut przed meczem na parkiecie pojawił się jedynie dziennikarz lokalnego radia, który zapowiedział "wielki powrót Śląska". Zabrakło przemówień oficjeli zarówno ze strony miasta, jak i klubu. Nie było także uroczystej prezentacji zawodników.

Sportowo widowisko stało na bardzo wyrównanym poziomie. Choć po pierwszych sześciu minutach Śląsk objął nawet 7 punktowe prowadzenie, kwarta zakończyła się remisem 18:18. Druga część spotkania miała również bardzo podobny przebieg. Wynik ciągle oscylował w okolicach remisu, ostatecznie jednak drugą kwartę wygrał zespół przyjezdnych.

Równa gra obu zespołów powodowała co chwilę żywiołowe reakcje kibiców zgromadzonych we wrocławskiej Hali Orbita. Największe emocje przyniosła jednak końcówka meczu. Na 17 sekund przed końcem czwartej kwarty Śląsk prowadził 69:68, chwilę później prowadzenie gospodarzy mógł zwiększyć Aleksander Mladenović. Serb zmarnował jednak dwa rzuty osobiste.

Szansy nie zmarnowali za to zielonogórzanie, Walter Hodge po kontrze zdobył dwa punkty dające prowadzenie ekipie z "winnego grodu". Śląskowi na odpowiedz zostały zaledwie 3 sekundy, jak się później okazało było to zbyt mało by przechylić szalę zwycięstwa.

Choć inauguracja sezonu we Wrocławiu nie udała się, kibice reaktywowanej drużyny 17-krotnych Mistrzów Polski obejrzeli ciekawe spotkanie, które daje nadzieję na dobre wyniki w kolejnych kolejkach PLK. W najbliższą sobotę koszykarze Miodraga Rajkovića zmierzą się z lokalnym rywalem - Turowem Zgorzelec. Zastal w trzeciej kolejce będzie pauzować.

Śląsk Wrocław - Zastal Zielona Góra 69:70 (18:18, 16:18, 19:18, 16:16)

Śląsk: Aleksander Mladenović 20, Akselis Vairogs 17, Robert Skibniewski 16, Qa’rraan Calhoun 8, Paweł Buczak 4, Bartosz Bochno 2, Slavisa Bogavac 2, Paul Graham 0, Piotr Niedźwiedzki 0, Jarosław Zyskowski 0.

Zastal: Walter Hodge 22, Piotr Stelmach 13, Kamil Chanas 10, Gani Lawal 7, Jakub Dłoniak 7, Marcin Flieger 7, Uros Mirković 2, Marcin Sroka 2, Rafał Rajewicz 0.

Do Wiadomości24 możesz dodać własny tekst, wideo lub zdjęcia. Tylko tu przeczyta Cię milion.