Koszykówka: Asseco Prokom Sopot po raz szósty mistrzem Polski

• Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-20 20:00

W piątym meczu finału Polskiej Ligi Koszykówki podopieczni Tomasa Paczesasa pokonali Turów Zgorzelec 96:74. Rywalizacja o mistrzostwa zakończyła się zwycięstwem sopocian 4:1.

Asseco Prokom wygrało pewnie, po skutecznej i konsekwentnej grze. Koszykarze ze Zgorzelca przeważali tylko w pierwszych minutach meczu, kiedy wyszli na wysokie prowadzenie. Pierwszą kwartę zakończyli z przewagą ośmiu punktów (24:16). Drugie dziesięć minut to jednak znakomita gra gospodarzy, którzy nie tylko odrobili straty, ale jeszcze dołożyli do połowy spotkania Turowowi 11 punktów (32:13). W trzeciej kwarcie Asseco Prokom spokojnie podwyższył prowadzenie jeszcze o dwa punkty (21:19). W ostatniej odsłonie zawodnicy ze Zgorzelca nie potrafili poważniej zagrozić sopocianom i w efekcie przegrali finałową kwartę 9 punktami (18:27), a cały mecz - 22.

W drużynie Asseco Prokomu znakomicie zaprezentował się Qyntel Woods, którzy rzucił 28 punktów. Wspierali go David Logan (17 pkt.) oraz Daniel Ewing (14 pkt.). Z kolei w ekipie Turowa najwięcej punktów zdobyli Demir Miljković i Tyus Edney (po 18 pkt.).

Asseco Prokom Sopot zdobył wcześniej mistrzowski tytuł - jako Prokom Trefl Sopot - w 2004, 2005, 2006, 2007 i 2008 roku. Ostatnie trzy tytuły sopocianie zdobyli po zwycięstwach w finale nad Turowem Zgorzelec.