Koszykówka: AZS Kutno gromi OSSM Sopot 105:80

W meczu koszykówki II ligi grupy A, zespół AZS WSGK Kutno rozgromił drużynę z Sopotu, aż 105:80 (34:15, 27:22, 28:24, 16:19). Spotkanie to pokazało na co stać Radosława Kubalę.

AZS WSGK Kutno - OSSM Sopot 105:80. / Fot. Piotr Panfil Rozgrywki ligowe ruszyły 27 września. Kutnowska drużyna rozegrała wtedy pierwszy mecz na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz gdzie przegrała 74:84. Tydzień później AZS na wyjeździe podjął Rosasport Radom; AZS WSGK Kutno też poległ, tym razem mecz zakończył się wynikiem 59:81.

Akademicy już od pierwszych minut zaczęli perfekcyjnie atakować. Dobrym posunięciem Jarosława Żaka było, iż w pierwszym składzie wypuścił na boisko Radosława Kubalę, który wyśmienicie rzucał piłkę za piłką do kosza przeciwnika. Publiczność zgromadzona nie wierzyła co się dzieje. Kolejna znakomita gra Szymona Rzońcy oraz Piotra Karólewskiego i AZS kończy pierwszą kwartę z 19-punktową przewagą.

Kolejne kwarty to wsady za wsadami. W pewnym momencie na tablicy wyników można było zauważyć, że AZS ma o 31 punktów więcej niż OSSM. Dzięki takiej rozbieżności wyników, gospodarze mogli trochę zmniejszyć tempo na parkiecie. Goście bardzo chcieli nadrobić stratę, lecz mimo mądrej gry akademików nie udało się sopocianom zrealizować tego celu. Przez cały mecz doskonale grali: Kubala, Rzońca i Karólewski. To oni zasługują na szczególne wyróżnienia. Karol Jażdzewski zdobył dla Kutna setny punkt i dostał brawa. Można powiedzieć, że drużyna z północy nie miała szans wygrać tego spotkania. Przegrała z AZS WSGK Kutno 80:105.

Na trybunach zasiadło około 500 kibiców kutnowskiej koszykówki. / Fot. Piotr Panfil W AZS Kutno punktowali: Kubala – 35, Rydlewski – 17, Rzońca – 12, Karólewski – 11, Gołuch – 9, Szczepaniak – 8, Jażdżewski – 8, Stachera – 2, Truściński – 2 oraz Micielski – 1
Zaś dla sopockiej drużyny najwięcej punktów zdobył Bartosz Zając (17 punktów).
Na trybunach zasiadło około 500 kibiców, a spotkanie ubarwiał Jurek Papiewski, znany kutnowski komentator.
Kolejny mecz AZS WSGK Kutno zagra na wyjeździe z Norgips Piaseczno, który zajmuje w tej chwili 7 pozycję w tabeli ligowej.