Koszykówka mężczyzn: Polacy pewnie ogrywają Izrael!

Wyciągnięte wnioski z ostatnich słabszych meczów sprawiły, iż reprezentacja Polski w kolejnym już meczu przygotowawczym do Eurobasketu pewnie i bez żadnych trudności pokonała w Saragossie Izrael 82:67. Do reprezentacji wrócił Marcin Gortat.

Marcin Gortat / Fot. PAPWe wtorkowy wieczór 25 sierpnia koszykarze zmierzyli się z Izraelem i dzięki pomocy jaką kadra otrzymała od najlepszego polskiego środkowego Marcina Gortata mogliśmy cieszyć się bardzo pewną wygraną. Mimo, iż był to mecz bez żadnej rangi to był on ważny, ponieważ 10 dni temu przegraliśmy z tym samym przeciwnikiem na turnieju w Londynie 72:86.

Nasza reprezentacja rozpoczęła piątką: Marcin Gortat, Krzysztof Szubarga, Maciej Lampe, David Logan i Krzysztof Roszyk. Początek wyrównany, Polacy grali bardzo rozważnie, ale to Izraelczycy schodzili na przerwę prowadząc 15:19. Druga kwarta należała już jednak do biało-czerwonych. Grali agresywnie i po "trójce" Ingerskiego prowadziliśmy 27:23. Prowadzenie zwiększa się, ale w końcówce kwarty, dzięki punktom Liora Eliyahu przeciwnicy dochodzą nas na 37:34

W trzeciej kwarcie cały czas utrzymywało się kilkupunktowe prowadzenie naszej reprezentacji, ale przy wyniku 53:49 na 3. minuty przed końcem kwarty wzmacniamy obronę i niesamowitym rzutem równo z syreną popisuje się Krzysztof Szubarga i prowadzimy 64:52. W ostatniej odsłonie spotkania koszykarze rozkręcają się w ataku. Bardzo dobrze pod koszem radzą sobie Lampe i Gortat. Rzutami wolnymi kończy środkowy Orlando i na tablicy widnieje wynik 82:67 dla Polski!

A już w czwartek o godzinie 20:30 nasza reprezentacja zmierzy się z mistrzami świata i wicemistrzami olimpijskimi - Hiszpanią. Transmisja meczu w TVP Sport!

Polska – Izrael 82:67 (15:19, 22:15, 27:18, 18:15)

Polska: Lampe 24 (2X3), Logan 21 (1X3), Gortat 13, Szubarga 3 (1X3), Roszyk 0 – Ignerski 12 (1X3), Wójcik 6, Kitzinger 2, Koszarek 1, Chyliński 0, Szewczyk 0.