Facebook Google+ Twitter

"Kot, jaki jest, każdy widzi" w Polsce w listopadzie. Teraz zobacz trailer

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-10-19 11:32

Célimène ma trzydzieści pięć lat. Jest pisarką, której zabrakło inspiracji do pisania. Jest ekscentryczna, a jedynym powodem, żeby stąpać twardo po ziemi jest jej siedmioletni syn Adam. Anaïs ma siedemnaście lat. Jest młoda, nowoczesna i ma w sobie arogancję typową dla młodego pokolenia. Prześladuje Célimène, przegląda jej pocztę, wszędzie jej wypatruje. Anaïs chce przekonać Célimène do opisania jej historii, proponuje więc siebie jako temat...

 / Fot. mat. prasoweNic obu kobiet nie łączy, ani ich nie dzieli, upór jednej ściera się z wewnętrznym zamknięciem się drugiej.

"To zderzenie dwóch osobowości" - opowiada reżyserka filmu, Sophie Fillieres. "Chciałam pokazać historię zaangażowanych w związek osób, dla których nie jest to ani miłość ani przyjaźń. Pragnęłam wydobyć przede wszystkim to coś „ludzkiego”, co może je łączyć. To historia wzajemnej relacji dwóch istot ludzkich, z których każda jest „przy okazji” także kobietą. Potrzebowałam odejść tu od klasycznych modeli związków i ukazać nieco inny charakter więzi. Chodziło mi o analizę relacji ich obu do siebie wzajemnie, o to co zrobić, by udało się dotrzeć do jednej tak, by z nią być oraz jak się zachować, by móc zostawić tę drugą. To, co interesuje mnie najbardziej to związek tych kobiet i to w jaki sposób odnoszą się do siebie. W pewnym momencie filmu Célimène stwierdza, że nie są ani dwiema dziewczynami, ani dwiema kobietami. Są po prostu tej samej płci! Ale to już coś"!

„Kot jaki jest, każdy widzi”
reż. Sophie Fillieres
W roli głównej Chiara Mastroianni, córka Cathrine Deneuve i Marcella Mastroianni'ego.
Francja 2009

Premiera 26 listopada 2010

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Lubię tego rodzaju filmy. Filmy o psychice kobiet są niezwykłe.
Podobnie jak filmy Almodovara pokazują głębię człowieczej duszy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.