Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27573 miejsce

Kot nie ślimak (domku nie nosi) - warsztaty budowy domków dla kotów

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2011-01-25 19:07

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza na bezpłatny warsztat budowy domków, który odbędzie się 29 stycznia 2011, w sobotę, w godzinach 10.30-14.30 w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży (Kraków, ul. Wietora 13/15).

Zima jest wyjątkowo złym okresem dla bezdomnych kotów w mieście. W Krakowie żyje bez domu kilkaset tysięcy kotów - nie wszystkim mimo gęstej zabudowy miasta łatwo jest znaleźć schronienie. W większości miejsc natrafiają na zakratowane przez administracje budynków okienka do piwnic, w wielu miejscach są traktowane jak intruzi - są trute albo w najlepszym razie przepędzane z podwórek i z piwnic. Domek, jeśli jest porządnie zrobiony, osłonięty mocną plandeką oraz umieszczony w ustronnym miejscu, pozwoli bezdomnemu kotu schować się przed deszczem, przespać w spokoju noc, stworzyć sobie znośny mikroklimat (ogrzewany ciepłotą ciała zwierzęcia). Domki są czasami jedynym ratunkiem dla kotów, które nie mogąc znaleźć schronienia sypiałyby na wolnym powietrzu, bez żadnej osłony przed zimnem czy deszczem.

Nie zapominajmy że bezdomność zwierząt oznacza to samo co w przypadku ludzi - samotność, odrzucenie, brak pożywienia i opieki, zimno, choroby i strach. Pomóżmy im razem!

Warsztat ma charakter praktyczny - będziemy budować domki dla bezdomnych kotów. Podczas warsztatu pokażemy również fragmenty filmu nakręconego przez Fundację Czarna Owca Pana Kota „Stan zakocenia” w części dotyczącej bezdomności zwierząt i budowy domków. Wszyscy uczestnicy/czki otrzymają bezpłatnie publikację „Kocie kwartały. Krótki przewodnik po kotach”, w której m.in. znajduje się poradnik jak budować domki dla kotów. Materiały do budowy domków zapewni Fundacja.

Na warsztaty zapraszamy w szczególności dzieci i młodzież w wieku 10+, ale zachęcamy do przyjścia wszystkich i wszystkie, bez względu na wiek, którym bliska jest idea zapewnienia bezdomnym kotom schronienia.

Warsztaty poprowadzi Tomasz Argasiński – autor fundacyjnej Instrukcji budowy domków dla kotów.

Fundacja Czarna Owca Pana Kota serdecznie dziękuje Staromiejskiemu Centrum Kultury Młodzieży za nieodpłatne użyczenie sali na przeprowadzenie warsztatów!

Serdecznie zapraszamy!


Fundacji Czarna Owca Pana Kota
jest organizacją pozarządową zajmującą się bieżącą pomocą bezdomnym kotom, upowszechnianiem w społeczeństwie wiedzy z zakresu humanitarnego traktowania zwierząt, a także przeciwdziałaniem dyskryminacji zwierząt i ludzi. Fundacja prowadzi projekty edukacyjne (warsztaty empatii dla dzieci „Koty uczą dzieci”, spotkania otwarte dla dorosłych „Wszechnica pod Kotem”), promocyjne, oraz pomocowe (akcje dokarmiania kotów - „KOTering”, przygotowywanie domków dla bezdomnych kotów w ramach projektu „Kot nie ślimak (domku nie nosi)”) starając się wykorzystywać
przy tym niekonwencjonalne metody i unikalną stylistykę strony internetowej.

Pierwotnie wiadomość została opublikowana na stronie Fundacji - www.czarnaowca.org.
Joanna Wydrych

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.