Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

5918 miejsce

Kot Oskar ma przeczucie

  • Ewa Bo
  • Data dodania: 2010-02-17 21:22

Miłośnicy kotów nie zamieniliby ich na żadne inne zwierzę. Co widzą w tych swoich mruczących czworonogach? Co te koty w sobie mają, że tak do siebie ludzi przyciągają? Gdyby tak umiały mówić po ludzku, opowiedziałyby zapewne mnóstwo zaskakujących historii. Na przykład taki Oskar...

Kot Oskar / Fot. http://www.steerehouse.org/mediarelations/images O Oskarze zaczęto mówić w 2007 roku. Wówczas w czasopiśmie ''New England Journal of Medicine" ukazał się artykuł dr. Dosy, w którym opisywał niesamowite zdolności kota. Czy ten kot potrafi mówić ludzkim głosem? Nie. Ten kot wyczuwa nadchodzącą śmierć.

Oskar przybył do domu opieki w Providence w stanie Rhode Island jako mały kociak. Chodzi sobie od pokoju do pokoju, pokręci się trochę i idzie dalej. Jednak zdarza się, że do niektórych pokoi, jeśli są zamknięte, próbuje dostać się za wszelką cenę. Wówczas miauczy, drapie w drzwi a jak w końcu uda mu się wejść do środka, wskakuje na łóżko pacjenta i kładzie się obok niego. Schodzi tylko coś zjeść i się załatwić.

Personel medyczny domu opieki zastanawiało takie niecodzienne zachowanie kota. Obserwacja zwierzęcia i zdarzenia jakie następowały wypadły zaskakująco. Otóż okazało się, że kot Oscar zjawiał się u tych osób, które za kilka godzin miały odejść z tego świata. I siedział przy tych osobach do momentu zgonu. Przeczucia kota o zbliżającej się śmierci okazywały się o wiele bardziej trafne niż samych lekarzy.

- Dla ludzi jest to dużym pocieszeniem, że to zwierzę było tam i mogło być przy ich bliskich w chwili odejścia. On tam był, kiedy oni nie mogli - mówi Dosa.

Źródło:http://www.steerehouse.org/mediarelations/oscar

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (12):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 22.02.2010 22:19

Oskar się zadomowił i znał pensjonariuszy, ponadto koty, jak wiele innych zwierząt potrafią wyczuć swoimi zmysłami nieszczęście i nie tylko to.... Pies jak przez dłuższy czas wyje z głową uniesiona do góry, oznacza to, że czuje dym, natomiast jak ma ją pochyloną ku ziemi zwiastuje niechybną śmierć w swoim otoczeniu.... Co do kota Oskara, to niezbyt chlubną miał opinię - zwiastun śmierci. Ciekawy artykuł, nawet mnie zainspirował do drążenia tematu. 5*:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Masz rację Krzysiu. Czasem wystarczy.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ewo, czasem wystarczy kilka godzin.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gdy mój kot gdy( wiecznie głodny) jest głodny ...patrzy na mnie uporczywie ...będzie wreszczie coś do jedzenia.Kot, który przebywa całą zimę w domu...około godz 20.00 ma zimowy trennig polowania...wszystko co się wtedy ruszy to potencjalna myszka.Latem w ogrodzie potrafi wysiadywać godzinami w oczekiwaniu na zdobycz.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krzysiu, Oskar pojawiał się na kilka godzin przed zgonem pensjonariusza. Czy tyle czasu wystarczyłoby na przygotowanie się?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Będę musiała opowiedzieć historię o mojej suni, która była nieuleczalnie chora i pewnej kotce, która "opiekowała się" umierającym psem.

Komentarz został ukrytyrozwiń

A ja myślę sobie, że takie uzdolnienia może mieć każdy kot. Receptory kocie wyczuwają każdą zmianę w organizmie człowieka - szczególnie zaś zmiany spowodowane chorobą. Stąd np. układanie się kota na miejscach chorych swojego właściciela.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pewnie Oskar buszował i psocił.

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Wówczas w czasopiśmie ''New England Journal of Medicine scar ukazał się artykuł dr. Dosy, w którym opisywał niesamowite zdolności kota" - coś tu nie gra. Co to za scar? Oscar? Chyba nie, bo nie pasuje do zdania. I gdzie kończy się tytuł czasopisma? Poza tym, kto opisywał zdolności kota? Bo ze zdania wynika, że artykuł (może należałoby więc napisać "w którym opisywał on" - to by jakoś do doktora odsyłało). Ale historia niesamowita!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Czytałem już o tym wcześniej. Trochę przerażające. Ale kotki i tak są kochane:-)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.