Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

13731 miejsce

Kotłownia Klub Ludzi Artystycznie Niewyżytych

Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności po raz 16 ogłosiły nabór wniosków do Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego – Równać Szanse 2016. Stowarzyszenie Alternatywna Gmina z Drezdenka zostało beneficjentem.

Teatr Kotłownia w podziemiach Kościoła pw. Przemienienia Pańskiego w Drezdenku (lubuskie) / Fot. Tomasz WalczakProgram Równać Szanse tym się różni od wszystkich pozostałych, że nie jest tworzony przez dorosłych dla młodzieży, tylko przez młodych dla siebie samych. Głównym celem tego grantu mają być nowe postawy w komponencie umiejętności miękkich, które pozwolą młodym ludziom na lepsze zrozumienie świata i otaczającej ich rzeczywistości, a także wyposażą, nauczą poprzez poligon doświadczeń jak sobie lepiej radzić w przyszłości. Młodzi będą poligonem dla siebie samych, dajemy im szansę realizacji własnych pomysłów, spełniania marzeń i uczenia się poprzez realizację zadań. Tym samym jest przyzwolenie na niepowodzenie, ale z klęski także można wyjść zwycięsko, jeśli zechce się wyciągnąć wnioski, dlaczego to co robiliśmy się nie udało, co było przyczyną braku pełnego sukcesu... To jest tak jak z nauką jazdy konno czy na rowerze, można spaść, można się poobijać, ale po upadku natychmiast raz jeszcze wsiadamy na rzeczonego konia czy też rower, aby wyzbyć się lęku i by poprzez kolejne podejmowane próby, wreszcie się nauczyć, opanować umiejętność jazdy.

Kotłownia Klub Ludzi Artystycznie Niewyżytych to nazwa projektu realizowanego przez Stowarzyszenie Alternatywna Gmina w Drezdenku. Projekt wymyślony przez młodzież, którego uczestnikami będzie 12 dziewcząt i 12 chłopców w wieku 13-18 lat. Wszystkie podejmowane przez nich działania oscylować będą w obszarze kultury czyli w obszarze głębokiego deficytu lub nietrafionych propozycji instytucji naszego miasta i gminy. Przez 15 miesięcy od września 2016 do listopada 2017 roku, spróbujemy tę deficytową lukę wypełnić działaniami, a będą to między innymi: 4 happeningi, 4 flash moby, 4 wieczory autorskie, 2 monodramy, spektakl teatru ulicznego i widowisko plenerowe oraz 4 plenery fotograficzne zakończone wystawą. Comiesięczne warsztaty literackie, cotygodniowe spotkania i wszystko realizowane przez młodzież, nie tylko dla młodzieży.

Zacznie się od treningów i warsztatów teatralno-literackich, chcemy młodym ludziom dać narzędzia do rozwoju tych umiejętności, których szkoła nie przewiduje, kreatywności, otwartości, planowania czasu wolnego, zdobywania partnerów społecznych w postaci osób oraz instytucji, wszystko po to by uczestnicy poznali swoje mocne i słabe strony, by lepiej wystartowali w dorosłe życie. Dziać się będzie w Teatrze Kotłownia oraz w Bibliotece Publicznej im. ks. Józefa Tischnera, ale z wieloma działaniami wychodzić będziemy do ludzi, w przestrzenie miejskie. Rozhulamy kulturalnie Drezdenko, na pewno rozhulamy tych 24 młodych pasjonatów teatru i literatury, którzy chcą rozwijać i pogłębiać swoje zainteresowania, którzy chcą świadomie kształtować swoje człowieczeństwo. Wszystko to i wiele więcej w ramach Kotłowni Klubu Ludzi Artystycznie Niewyżytych.

Swój wkład w przygotowanie projektu mieli: Magdalena Nowaczyk, Kalina Jenek i Oliwer Borenstain ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Korczaka, Maciej Frąszczak z Gimnazjum nr 1 im. Józefa Nojego oraz Klaudia Bury i Mateusz Fuczyło z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Poza wymienionymi dołączyli do nas: Jessika Gulajew, Martyna Maślińska, Wiktoria Jacko, Joanna Stanul. Julia Młynarek, Sara Gaweł i Mateusz Wróbel. Kilka wolnych miejsc jednak jeszcze pozostało. Jeśli chcesz się świetnie bawić, tworzyć z nami coś wyjątkowego i poświęcić sporo swego wolnego czasu na rozwój pasji oraz działanie w sferze kultury, zapraszamy. Najprościej znaleźć nas poprzez funpage na facebooku, piszcie, dopytujcie, dołączajcie, przed nami jeszcze kilka organizacyjnych spotkań zanim zaczniemy wakacyjny odpoczynek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.