Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

19523 miejsce

Kotor - perła Czarnogóry

"Najpiękniejsze spotkanie lądu i morza" - tymi słowami Lord Byron opisał Zatokę Kotorską. Nie mylił się. Jest to miejsce, jak ze snu. A miasto położone w dolinie, śmiało można nazwać baśniowym. Kotor - miasto ze snu.

Do Kotoru jechaliśmy górskimi serpentynami. Droga była męcząca i miejscami niebezpieczna, a zarazem ekscytująca. Za to widoki z okna autokaru były przepiękne. Matka natura jest najwspanialszą artystką. Nic nie może się równać z jej dziełami.
Boka Kotorska / Fot. DD


Zatrzymaliśmy się przy punkcie widokowym. Na moment zabrakło mi oddechu z wrażenia. Przede mną rozciągał się widok niemal z bajki. Góry spotkały się z morzem. A gdzieś tam w dolinie rysowały się kontury miasta. Do tej pory nie widziałam piękniejszego miejsca.


Zjechaliśmy w dół. Stanęliśmy przed murami średniowiecznego miasta Kotor.
Przez moment miałam wrażenie,że przeniosłam się do innego wymiaru, innego czasu. Sceneria magiczna.
Kotor / Fot. DDKotor otoczony jest z trzech stron górami Lovcen, Vrmac i Dobrota. Ponadto miasto okalają grube mury. Niegdyś było twierdzą nie do zdobycia.
Kotor / Fot. DD


Kotor to miasto zbudowane z jasnego kamienia. Najpiękniejszą jego częścią jest Starówka, a tam plątanina krętych, wąskich i lśniących w słońcu uliczek z wyślizganego kamienia. Ciekawostką jest to, iż ulice Satrego Miasta nie mają nazw, ale każdy dom ma swój numer.
Kotor / Fot. DD

Miasto ma swój śródziemnomorski klimat, niepowtarzalny klimat, dlatego nie można go ominąć.

Kotor / Fot. DD

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (7):

Sortuj komentarze:

Wiesławie
Zdjęcia są z początku lipca tego roku. Jedzenie hotelowe raczej do regionalnych nie należy, ale zasmakowałam lokalnych potraw w lokalnych, nieznanych przez turystów, tawernach. Napiszę na ten temat. Pozdrawiam

Komentarz został ukrytyrozwiń

o jakiej porze roku jechaliście autokarem? We wrześniu w krajach bałkańskich w bród warzyw i owoców, ma Pani zdjęcia jedzonych potraw lub opisze nam regionalny poczęstunek?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Szklane domy i szary beton.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pani Doroto, musiało "potrząsnąć" no i wtedy się obudzili. Zaczęły się starania i udało się, bo zabytki tej klasy obroniły się w zasadzie same. Od 1979 roku jest objęte szczególną ochroną. To perełka jak wiele innych, o które trzeba koniecznie zadbać. Inaczej zostaną nam tylko "szklane domy".

Komentarz został ukrytyrozwiń

To prawda. Boka Kotorska i Stare Miasto to wyjątkowe miejsca. Niesamowite. Na szczęście wpisane na listę UNESCO. Zadziwia mnie tylko fakt, dlaczego tak późno!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Kolejne miejsce warte odkrycia...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Mimo trzęsienia ziemi , które miało miejsce w 1976 r.nadal jest to najlepiej zachowane średniowieczne miasto w południowo-wschodniej Europie. Ten mur ma podobno aż 4,5 kilometra. Prowadzi na wzgórze i łączy się tam z twierdzą św. Jana. Po dwóch latach od trzęsienia, na szczęście wpisano miasto na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Zapewnia to ochronę wyjątkowej wartości historycznej, no i oczywiście daje jej uznanie. Miejsce rzeczywiście warte odwiedzenia. Ma Pani rację, matka natura jest niedościgniona w swym mistrzostwie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.