Facebook Google+ Twitter

Kotowo. Kolejna akcja ratująca życie

Podczas akcji honorowego krwiodawstwa w Kotowie zebrano ponad 16 litrów życiodajnego płynu. Już piąty raz ambulans do poboru krwi stał przed eklektycznym pałacem z XIX wieku (obecnie siedzibą Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych).

Każdy oddający krew wypełnia ankietę, odpowiadając na zawarte w nie pytania. / Fot. Dorota MichalczakW Kotowie, małej wielkopolskiej wsi, 18 marca 2011 gościła ekipa z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Poznania.

Powodem była kolejna akcja krwiodawstwa zlokalizowana w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych. Na młodzież szkoły zawsze można liczyć, stąd też ekipa z RCKiK chętnie odwiedza znajdującą się w Kotowie placówkę. To już piąty raz ambulans do poboru krwi, stał przed eklektycznym pałacem z XIX wieku - obecnie siedzibą szkoły.W krwiobusie zrobiło się tłoczno. / Fot. Dorota Michalczak

Akcja krwiodawstwa w Jastrzębiu-Zdroju

Do punktu poboru krwi zgłosiło się ponad czterdziestu młodych ludzi, z których krew mogło oddać 36. W sumie zebrano 16,2 litra tego płynu ratującego życie. O jego ogromnej wartości wiedzą tylko ci, którzy muszą korzystać z pomocy. To normalne, że niektóre osoby akurat w tym dniu nie mogą zostać dawcami – podkreśla lekarka Marzenna Urlych, badająca młodych. Podczas akcji kilka osób dołączyło do grona potencjalnych dawców szpiku.

- To młodzi i odpowiedzialni ludzie - tak o swoich uczniach mówi Dyrektor Szkoły. - Bernard Krupka. Nie trzeba ich namawiać do oddawania krwi – sami podejmują takie decyzje. Natomiast sami uczniowie mówią, że będą oddawali krew tak długo, jak tylko zdrowie im pozwoli.

Na kolejną akcję poboru krwi, są już umówieni na 30 września 2011.
Teraz się rejestrujemy. / Fot. Dorota MichalczakJestem dumna z siebie. / Fot. Dorota MichalczakAmbulans do poboru krwi / Fot. Dorota Michalczak

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Młodzież jest świadoma swoich czynów.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Krwi nie da się wyprodukować, dlatego też musimy nagłaśniać akcje oddawania krwi...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słowa uznania dla organizatorów i dawców, gratuluję i pozdrawiam. Pozdrowienia także dla "czerwonołapkowiczów" z życzeniami, by nigdy nie musieli zapragnąć tego życiodajnego płynu.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Akcja jest cenna. Informacja o niej również.

Komentarz został ukrytyrozwiń

To dzięki Tobie Dorotko! Kończy się akcja już myślisz o następnej- taka już Jesteś .
Gratuluję i pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tylu uczestnikow! Pogratulować!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Nie ma chyba nic cenniejszego od darowanej krwi. Zwłaszcza gdy ratuje ludzkie życie.
Życzę wielu udanych akcji.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Piękna akcja bo krew to życie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.