Facebook Google+ Twitter

Koty uczą dzieci – warsztaty empatyczno-komiksowe dla dzieci

  • Źródło: Gość dnia
  • Data dodania: 2010-06-13 21:57

Fundacja Czarna Owca Pana Kota zaprasza dzieci chodzące do szkoły podstawowej na bezpłatny warsztat empatyczno – komiksowy, który odbędzie się 18 czerwca, w piątek o godz. 17 w Jewish Community Centre, w Krakowie przy ul. Miodowej 24.

plakat warsztatów / Fot. Fundacja Czarna Owca Pana KotaWarsztaty empatyczno-komiksowe są autorskim pomysłem Fundacji i odbywają się na podstawie artystycznego, opracowanego przez Fundację komiksu o losie bezdomnych kotów w mieście. Warsztaty są interaktywne, oprócz gier i zabaw uwrażliwiających na los zwierząt, dzieci uczestniczące w nich same tworzą kontynuacje fundacyjnego komiksu, wymyślają dalsze losy kocich bohaterów, ale też tworzą swoje własne, oryginalne prace. Zostaną one zamieszczone na podstronie na stronie internetowej Fundacji – czarnaowca.org.

Komiks, jako medium najłatwiej przemawiające do wyobraźni dzieci i młodzieży ułatwia zwrócenie ich uwagi na problem bezdomności zwierząt w interesującej i atrakcyjnej dla nich formie. Dzięki uczestnictwu w warsztatach zostanie wykształcona w dzieciach postawa pełna empatyczności i odpowiedzialności - dziecko dobre dla zwierząt, będzie dorosłym dobrym dla innych ludzi, a pozytywny, nieinwazyjny przekaz, nie epatujący niepotrzebną przemocą oparty na pracy z komiksem przyczyni się do rozwoju kreatywności i wyobraźni dzieci.

Podczas 90-minutowego warsztatu dzieci dowiedzą się jak rysować komiksy, właściwie opiekować się zwierzętami i jak im pomagać niekoniecznie decydując się na przygarnięcie kotka, a także obejrzą krótkie filmiki o kotach.

Warsztaty odbywają się w ramach realizowanego przez Fundację projektu „Szkolić siebie, szkolić innych – wzmocnienie merytoryczne i instytucjonalne kadry Fundacji Czarna Owca Pana Kota” dofinansowanego ze środków Funduszu dla Organizacji Pozarządowych – komponent I Demokracja i społeczeństwo obywatelskie.

Więcej o realizowanym przez Fundację projekcie:

W ramach projektu m.in.:
- odbędzie się 10 bezpłatnych półtoragodzinnych warsztatów dla dzieci uczących je empatyczności względem zwierząt oraz 4 dwugodzinne warsztaty budowy domków dla kotów
- zostanie zrealizowany film o kotach wolnożyjących i ludziach im pomagających
- odbędzie się otwarty pokaz nakręconego przez Fundację filmu
- zostanie wzmocniony potencjał merytoryczny i instytucjonalny Fundacji.

W projekcie wezmą udział m.in. dzieci z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Uczeń”.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.