Facebook Google+ Twitter

Kowal będzie grabarzem PJN?

Politolodzy komentujący zmiany we władzach PJN zwracają uwagę na konsekwencje decyzji Joanny Kluzik-Rostkowskiej. Jak twierdzi Grzegorz Balawajder z Uniwersytetu Opolskiego, Kluzik-Rostkowska jako twarz PJN, rezygnując z szefostwa partii, a może nawet członkostwa w niej, dała czytelną informację, że PJN od początku nie miała racji bytu.

 / Fot. PAPDr Rafał Chwedoruk z UW w rozmowie z Wirtualną Polską mówi o ostatnich podrygach PJN, a Wojciech Jabłoński, także z UW, uważa, że "Kowal będzie grabarzem PJN".

Dla politologów odejście Kluzik-Rostkowskiej ma wymiar symboliczny, gdyż była założycielka partii była jej twarzą, symbolem. Takiej charyzmy jaką miała Kluzik-Rostkowska nie ma Paweł Kowal, jej następca. "Poza tym jest mało wiarygodny, bo nie zadeklarował, że poświęci się partii i zrezygnuje z mandatu europosła. Myślę, że będzie grabarzem PJN" mówi Wirtualnej Polsce dr Jabłoński. Prognozuje też, że ta zmiana może sugerować chęć zbliżenia PJN do PiS.

Według dra Grzegorza Balawajdera z Uniwersytetu Opolskiego, Kluzik-Rostkowska "ratując własną skórę" i przechodząc do PO, "pokazałaby, że partia, którą założyła, od początku nie miała większego sensu".

Politolodzy sceptycznie odnoszą się też do deklaracji Pawła Kowala, iż PJN niezmiennie wybiera się do wyborów samodzielnie. Wg dra Jabłońskiego, zrodzi to liczne kłopoty, choćby z tworzeniem list wyborczych, bo PJN brakuje "lokomotyw", rozpoznawalnych osobowości. "Wielu jest kuszonych przez PO, reszta pewnie na kolanach wróci do PiS – uważa Jabłoński.

W wywiadzie dla wprost24.pl Joachim Brudziński mówi jednak: "Nie będziemy otwierać swoich list czy drzwi do partii, w przedwyborczym czasie. Może kiedyś...".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

e
  • e
  • 08.06.2011 05:56

Pani Kluzik obrała zły kurs ,totalnej krytyki Kaczyńskiego. To już jest zarezerwowane dla PiS-u przeciwko Platformie.Ludzie mają tego dosyć ,chcą alternatywnego programu wyborczego . Pani Kluzik realizowała swoją prywate za wyrzucenie z PiS-u.Pan Kowal jest mądrym człowiekiem ale na przywódcę partii ,który porwie tłumy się nie nadaje.A gdzie zniknął Migalski ? Kamiński ? wycofują się ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
TARAN
  • TARAN
  • 07.06.2011 14:27

To dobrze że pani Kluzik będzie kandydować na Śląsku.
"Wycięcie" ma tu zapewnione.
Może się zajmie domem i rodziną ?

Komentarz został ukrytyrozwiń
sdsd
  • sdsd
  • 07.06.2011 12:13

Skoro PJN jest taki beznadziejny i ma poparcie 1% wyborców to czemu poświęca mu się tyle uwagi? Czemu tyle samo nie mówi sie o innych 1%-owych partiach? O parti Palkota? o parti J.k. Mikkego?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.