Facebook Google+ Twitter

Kowalczyk kontra Bjoergen. Czy Justyna da radę?

Sezon 2011/2012 należał do Marit Bjoergen i Justyny Kowalczyk. Na jego zakończenie obie panie pobiegną w szwedzkim Falun na 10 km stylem dowolnym. Czy Kowalczyk ma szansę wygrać?

http://commons.wikimedia.org/wiki/File:Justyna_Kowalczyk_at_Tour_de_Ski_trim.jpg / Fot. Petr Novák, Wikipedia/CC 3.0Wszystko wskazuje na to, że Kryształowa Kula za Puchar Świata w tym sezonie przypadnie Marit Bjoergen, która nad Justyną Kowalczyk ma 160 punktów przewagi. Żeby nasza zawodniczka zwyciężyła, Norweżka musiałaby ukończyć zawody na 14 pozycji. To strata ponad dwóch i pół minuty do zwyciężczyni pisze sport.pl.

Patrząc na dokonania Bjoergen po raz pierwszy w tym sezonie ukończyła ostatnie zawody na 10 km klasykiem na czwartym miejscu. Wcześniej zawsze stawała na podium. Jednak w sporcie wszystko jest możliwe. Po trzecim etapie konkursu PŚ przewaga Bjoergen nad Polką zmniejszyła się z 50 sekund do sześciu.

"Sobota nie była moim dniem, w niedzielę mam nadzieję i zamiar pobiec lepiej. W tym sezonie, w biegach łyżwą, jestem trochę lepsza od Justyny, ale w rywalizacji między nami wszystko jest możliwe. Finał PŚ powinna wygrać jedna z nas" - powiedziała Marit.

Bjoergen twierdzi, że chociaż dzisiaj Kowalczyk startuje 6 sekund za nią, to z pewnością ją dogoni i będą biegły razem. Wiele będzie zależało od samopoczucia i nart – powiedziała Norweżka.

Specjaliści twierdzą, że na całej trasie są dwa dogodne miejsca do ataku. Pierwszy to podbieg pod tzw. Morderczą Górę a drugim miejscem jest finisz. Justyna jest od Bjoergen mocniejsza w podbiegu i tu może upatrywać swojej szansy. Marit natomiast może próbować sił i powalczyć na finiszu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Andrzej
  • Andrzej
  • 19.03.2012 18:25

Bez przesady Panie Chorążkiewicz. Jeśli już czytać coś o Kowalczyk, to tylko u Michalskiego, który idzie na jakość, a nie na ilość. Od kilku ładnych lat! link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Takiego artykułu o tematyce sportowej, o mistrzostwie - spodziewałem się Marku. Przecież jest to Twój jubileuszowy artykuł. 300 artykułów od 29.06.2011 roku - to jest wynik, o którym wielu może tylko pomarzyć!

GRATULACJE ! ! !

Narzuciłeś kosmiczną prędkość! Nie łatwo Ci dorównać w takim tempie.
Pozdrowienia i dalszej aktywności życzę.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.