Kowalczyk na 12. i 5. pozycji w Rybińsku

Justyna Kowalczyk zajęła 12 miejsce w biegu na 10 km techniką dowolną ze startu wspólnego i 5 miejsce w biegu sprinterskim na dystansie 1,3 km techniką dowolną podczas zawodów Pucharu Świata w rosyjskim Rybińsku.

W Rybińsku, w terminie od 30 stycznia do 1 lutego br., planowano rozegrać kolejne zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Panie miały przebiec 10 km stylem dowolnym ze startu wspólnego, 1,3 km stylem dowolnym (sprint) i 15 km techniką łączoną (7,5 km styl klasyczny + 7,5 km styl dowolny). Z powodu niskich temperatur (pon. 20 st. C) rozegrane zostały tylko dwie z ww. konkurencji.

W piątek, 30 stycznia, odbył się bieg na dystansie 10 km techniką dowolną. Zawody wygrała Włoszka Marianna Longa, przed swoją rodaczką Arianną Follis. Na podium znalazła się również Niemka Stefanie Boehler. Justyna Kowalczyk zajęła dopiero 12 miejsce, pomimo, że jeszcze na 1,6 km przed metą prowadziła. Polka straciła do zwyciężczyni jedynie 4,2 sek.
Justyna Kowalczyk / Fot. PAP/VALDA KALNINA
W sobotę, 31 stycznia, rozegrano sprint techniką dowolną na dystansie 1,3 km. Polka wygrała kwalifikacje, z powodzeniem pobiegła w ćwierć- i półfinale, ale ostatecznie została sklasyfikowana na 5 miejscu. Zawody wygrała Finka Pirjo Muranen, przed Włoszkami - Arianną Follis i Magdą Genuin.