155431 miejsce

Kowalczyk najlepsza w Valdidentro

Justyna Kowalczyk wygrała bieg na 10 km techniką klasyczną we włoskim Valdidentro.

Kowalczyk rozpoczęła bieg bardzo mocno, prowadząc na pierwszym punkcie pomiaru czasu usytuowanym na 1,4 km. Prowadzenia nie oddała już do mety, zwyciężając z czasem 29,37,4 min. Drugie miejsce zajęła zawodniczka gospodarzy - Marianna Longa (strata 12,4 sek.), a trzecie - Słowenka Petra Majdić (+30,3 sek.).

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu nasza zawodniczka awansowała na 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, wyprzedzając Finkę Virpi Kuitunen (dziś 10. ze stratą do Polki 1,12,2 min.). Liderką PŚ pozostała inna Finka - Aino Kaisa Saarinen, która straciła dziś do Justyny 49 sek., zajmując tym samym 7. pozycję.

Dzisiejsze zwycięstwo było 5. w karierze Kowalczyk podczas startów w zawodach PŚ i zarazem 3. w tym sezonie. Bardzo dobry wynik Polki napawa optymizmem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w Libercu. Pierwsze zawody odbędą się w czwartek - zawodniczki pobiegną na 10 km techniką klasyczną.

Jak podaje serwis sport.onet.pl Kowalczyk rozważa rezygnację ze sprintów podczas MŚ - zwłaszcza, że podczas wczorajszych zawodów (Valdidentro; 1,4 km techniką dowolną) zajęła dopiero 21. miejsce.