Facebook Google+ Twitter

Kowalczyk zrezygnowała z Tour de Ski. Norwegowie: "Głupi, drastyczny bojkot"

Justyna Kowalczyk wycofała się z Tour de Ski. Polka protestuje w ten sposób przeciwko zmianom, które wprowadzono w programie zawodów. Norwegowie są w szoku. "To jest po prostu głupia decyzja" - powiedział Pierre Mignerey dyrektor biegów FIS.

 / Fot. PAP/Grzegorz MomotW Oberhofie utrzymuje się wysoka temperatura i są problemy ze śniegiem. Z tego powodu w programie Tour de Ski wprowadzono zmiany i styl klasyczny w drugim etapie biegu pościgowego na 10 km został zastąpiony stylem dowolnym.

Justyna Kowalczyk zaprotestowała przeciwko takiemu rozwiązaniu. Poprosiła, żeby zmianę zrobiono również w Lenzerheide (Szwajcaria), gdzie 31 grudnia odbędzie się sprint łyżwą. Działacze odmówili. Polka uznała więc, że nie pozostaje jej nic innego jak wycofać się z zawodów. "Bardzo mi przykro, ale w zaistniałej sytuacji nie mogę wystąpić w Tour de Ski" - napisała na Facebooku.

Decyzja Kowalczyk jest szeroko komentowana w norweskich mediach. "To głupie, ale nic na to nie możemy poradzić. To drastyczny bojkot, ale rozumiem frustrację, bo to specjalistka od techniki klasycznej" - powiedział Vidar Lofthus, trener norweskiej kadry.

Podobnie sądzi dyrektor biegów z Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. "To jest po prostu głupia decyzja" - skwitował.

Polacy stoją murem za swoją zawodniczką. Polski Związek Narciarski zastanawia się nawet nad złożeniem oficjalnego protestu. "Rozważamy możliwość, żeby wysłać oficjalne pismo do światowej federacji. Coś zostało zachwiane" - powiedział Grzegorz Mikuła, sekretarz generalny PZN.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (6):

Sortuj komentarze:

Nie rozróżniasz wymiaru sportowego i politycznego?

Komentarz został ukrytyrozwiń
  • Autor usunął profil
  • 30.12.2013 16:35

Pytana o bojkot olimpiady w Soczi - ze względu na łamanie praw człowieka w Rosji - odpowiedziała, że "nie po to trenuje, żeby rezygnować".

Jak organizatorzy zawodów nie przystali na jej zasady - rzuciła focha i zrezygnowała z udziału.

Edyta Górniak polskiej sceny narciarskiej? (głośny śmiech)

Komentarz został ukrytyrozwiń

A mnie dziwi dlaczego tylko Justyna tak postąpiła. Żadna inna sportsmenka nie poparła tego bojkotu. Czy to nie jest dziwne?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Norweżki przegrywały z Polką,gdy środki na "astmę" nie pomagały zrobiono więc "Norweską Kombinację

Komentarz został ukrytyrozwiń

Popieram Justynę! Słusznie postąpiła, choć z pewnością nie było to dla niej łatwe. Tak, to sobie każda organizacja może ustawiać zawody, bo inaczej tego nazwać nie można jak ustawką.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Słuszna decyzja, to dobry sposób na protest, bo zmaleje oglądalność, spadną zyski z reklam.Sponsorzy zapytają dlaczego.
Jedyny, chyba sposób walki z robokopami nafaszerowanymi lekami.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.