Facebook Google+ Twitter

Kowalska w hołdzie Ciechowskiemu wkrótce w Lublinie

Zbliża się 10. rocznica śmierci Grzegorza Ciechowskiego oraz 30. rocznica istnienia zespołu Republika. Kasia Kowalska, autorka projektu "Kowalska/Ciechowski: Moja Krew", wystąpi 18 marca 2011 r. o godz. 19.00 w Lubelskiej Filharmonii.

Kasia Kowalska, materiały promocyjne / Fot. materiały promocyjneOsobiste 'Tribute to' Kasi Kowalskiej, "Moja Krew" zostało zarejestrowane podczas koncertu wokalistki z zespołem w Muzycznym Studiu Polskiego Radia Pr. Trzeciego im. Agnieszki Osieckiej. Koncert i jego zapis dźwiękowy jest swoistym hołdem wokalistki dla nieżyjącego już artysty - Grzegorza Ciechowskiego. Album oprócz koncertu zawiera DVD z archiwalnymi materiałami poświęconymi zmarłemu muzykowi, wywiady z innymi artystami oraz fragmenty "making off" całego projektu. Rocznica istnienia Republiki i śmierci jej lidera nie była jednak jedynym przyczynkiem do powstania "Mojej Krwi". To także prywatny sentyment Kowalskiej do Ciechowskiego. Jak wiadomo - był on producentem debiutanckiej płyty wokalistki zatytułowanej "Gemini", od której zaczęła się tak naprawdę jej kariera i dzięki której znalazła się w zacnym gronie polskich wokalistek rockowych.

Ostatnie wydawnictwo Kasi Kowalskiej jest osobistym hołdem dla Grzegorza Ciechowskiego, którego wielu pożegnało z żalem w 2001 r. Wokalistka prezentuje swoje interpretacje solowych dokonań Ciechowskiego i utworów grupy Republika. Autorskie wersje piosenek inspirowane były ogromnym wkładem muzyka w karierę Kowalskiej i natchnieniem, jakie dawał jej tekstami swoich piosenek. Na płycie znalazły się min. takie kompozycje, jak "Telefony", "Tak...Tak...To ja", "Republika", "Nie pytaj o Polskę". Grzegorz Ciechowski - inicjator niezależności rockowej w polskiej muzyce i człowiek-orkiestra, od początku istniał w twórczości Kowalskiej jako jej artystyczny mentor, a zbliżające się rocznice to doskonała okazja do złożenia muzycznego hołdu.

Producentem materiału "Moja Krew" jest Jerzy Runowski (udzielający się także na gitarze i cuatro), zaś w nagraniu uczestniczyli: Bartosz Kapłoński - gitara, lap steel, cymbałki; Paweł Grudniak - bas, kontrabas; Marcin Ułanowski - perkusja; Mariusz Obijalski - organy, wurlitzer. Runowski jest także producentem muzycznym trasy koncertowej promującej nagrania, a powyższy skład odpowiada za aranżację koncertów. Podczas występów "live" do stałego składu dołączy sekcja dęta w składzie: Dominik Trębski - trąbka; Tomasz Duda - saksofon barytonowy.

Trasa koncertowa "Moja Krew" będzie obejmować min. Lublin, Kielce, Warszawę, Poznań, Kraków. Po występie przewidziane są spotkania z fanami, możliwość nabycia płyt na specjalnie przygotowanych stoiskach i rozdawanie autografów. Ze względu na wygodę zainteresowanych, organizatorzy koncertu w Lublinie zapewniają możliwość zakupu biletów w różnych częściach miasta. Szczegóły na stronie http://www.boomparty.pl/

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Tomek
  • Tomek
  • 04.03.2011 18:12

Bardzo lubię Kasię Kowalską i nie uważam, że jej nowy album pt. "Moja krew" z tekstami Ciechowskiego to jakakolwiek profanacja, aczkolwiek wybierając się na koncert Kasi wolałbym usłyszeć jej własne piosenki z uwagi, iż nigdy jej na żywo nie słyszałem i nie byłem na żadnym jej koncercie, a bardzo bym chciał ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń
levy
  • levy
  • 17.02.2011 11:45

Kowalska kompromituje polska muzykę. Jej aranżacje ponadczasowych utworów Ciechowskiego to profanacja.
Granie na tani poklask, wykorzystywanie dorobku i autorytetu mistrza. FARSA. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Wiktoria Dróżka
  • Wiktoria Dróżka
  • 16.02.2011 22:24

Bardzo fajny artykuł, dotyczący ciekawych nowości muzycznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.