Facebook Google+ Twitter

Kownacki: Premier czuje się zwierzchnikiem prezydenta

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-11-04 22:24

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki powiedział, że Lech Kaczyński oczekuje, iż przed unijnym szczytem rząd przekaże mu swoje stanowisko w sprawie kryzysu na rynkach finansowych. Szczyt będzie poświęcony kryzysowi i wyłącznie tego mają dotyczyć informacje i analizy, które prezydent chce otrzymać od rządu.

W rozmowie z IAR szef Kancelarii powiedział, że prezydent poinformuje w Brukseli o przyjęciu przez polski rząd uchwały w sprawie wprowadzenia w naszym kraju euro. Prezydent nie będzie jednak tego komentował, ponieważ jego zdaniem szczyt nie jest do tego odpowiednim miejscem.

Piotr Kownacki zaznaczył, że mówienie o "instrukcjach" dawanych prezydentowi przez rząd jest niewłaściwe. Jego zdaniem, Rada Ministrów przedstawia jedynie Lechowi Kaczyńskiemu swoje stanowisko.

Szef Kancelarii Prezydenta powiedział, że odnosi wrażenie, iż premier czuje się zwierzchnikiem prezydenta i chciałby ustalać gdzie ma on jechać i co mu wolno mówić. Kownacki podkreślił, że premier nie może niczego narzucać prezydentowi. Szef Kancelarii Prezydenta zwrócił uwagę, że konstytucja zobowiązuje prezydenta i rząd do współdziałania i w ten sposób powinno być wypracowywane stanowisko Polski prezentowane na szczytach Unii Europejskiej.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.