Facebook Google+ Twitter

Kownacki: Wprowadzanie euro jest pomysłem co "najmniej dyskusyjnym"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-10-27 09:39

Szef Kancelarii Prezydenta, Piotr Kownacki, uważa, że wprowadzanie Polski do strefy euro w sytuacji kryzysu na światowych rynkach finansowych jest pomysłem co "najmniej dyskusyjnym".

Piotr Kownacki, który był gościem Salonu Politycznego w Programie Trzecim Polskiego Radia, powiedział, że najwcześniejszą realną datą przyjęcia euro jest rok 2012. Zdaniem Kownackiego datę wejścia do strefy należy uzależnić przede wszystkim od kursu po jakim złotówka będzie wymieniana na europejską walutę.

Polityk powiedział, że prezydent Lech Kaczyński podczas jutrzejszego posiedzenia Rady Gabinetowej będzie oczekiwał od premiera dokładnej informacji na temat sytuacji instytucji finansowych w Polsce. Ważnym tematem na posiedzeniu Rady będzie też urealnienie budżetu oraz sprawa wejścia Polski do strefy Euro. Zdaniem Piotra Kownackiego, jeśli potwierdzą sie prognozy ekonomistów o spowolnieniu wzrostu gospodarczego w Polsce założenia budżetowe mogą okazać się zbyt optymistyczne, dlatego potrzebne mogą być pewne jego korekty.

Piotr Kownacki jest przekonany, że spór kompetencyjny między premierem i prezydentem o to kto ma reprezentować Polskę na zbliżającym się szczycie Unii Europejskiej nie powtórzy się. Jak zapowiedział, w tym tygodniu prezydent powinien podjąć decyzję o tym czy weźmie udział w szczycie.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.